Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Miller: Przywrócić godność Polsce "za rogatkami wielkich miast"

mg 12:49 4 października 2014
Telewizja Republika
SLD idzie do wyborów samorządowych z programem przywrócenia godności Polsce "za rogatkami wielkich miast"; czas skończyć z "Polską B" - mówił na sobotniej konwencji swej partii szef Sojuszu Leszek Miller.

Miller przypomniał podczas swego wystąpienia, że w Polsce to samorząd jest największym dysponentem pieniędzy publicznych, ponieważ wydaje "aż 45 proc. środków publicznych przeznaczonych na zaspokajanie potrzeb obywateli".

- SLD idzie do wyborów z programem przywrócenia godności Polsce za rogatkami wielkich miast. Nasz cel to skończyć ze zróżnicowaniem, skończyć z "Polską B", odesłać ten podział na śmietnik historii - oświadczył lider SLD.

- Chcemy Polski, gdzie dystans między wsią, a miastem ulega zmniejszeniu, gdzie gospodarze mogą sprzedawać plony swojej pracy na wschód i za zachód, gdzie dawne miasta wojewódzkie zamiast się wyludniać, zmniejszą dystans do największych metropolii. Jesteśmy zwolennikami rozwoju równomiernego, a nie rozwoju dokonywanego tylko w kilku największych metropoliach - powiedział Miller. 

Miller: Jest tylko jedna lista lewicy

Jest tylko jedna lista lewicy: SLD-Lewica Razem; idziemy szerokim frontem, nie wykluczamy nikogo - mówił szef SLD Leszek Miller w sobotę w Warszawie podczas oficjalnego rozpoczęcia kampanii swej partii przed wyborami samorządowymi.

- W tych wyborach jest tylko jedna lista Lewicy - SLD-Lewica Razem. Idziemy szerokim frontem i nie wykluczamy nikogo, komu są bliskie poglądy lewicy. Wszystkim wahającym się mówię: jeszcze nie jest za późno, możecie się do nas przyłączyć - mówił Miller.

Podkreślał, że SLD w swym manifeście wyborczym napisał, że obywatele naszego kraju zasługują na demokratyczne, egalitarne i postępowe państwo, które dba o godną pracę, bezpieczeństwo socjalne i zrównoważony rozwój.

- Premier Kopacz powiedziała niedawno, że politycy odwrócili się od społeczeństwa. Pani premier, nas proszę do tego nie mieszać - stwierdził. Miller przekonywał, że cechą samorządowych działaczy Sojuszu jest bliskość ludzi i wrażliwość na ludzką niedolę.

Jak mówił, rząd obciąża samorządy kolejnymi zadaniami, nie przekazując im środków finansowych, co pogarsza ich finansową kondycję. Podkreślił, że SLD jest zwolennikiem dalszej decentralizacji funkcji państwa i finansów publicznych, ale w myśl zasady: tyle odpowiedzialności samorządu za zadania zlecone, ile pieniędzy przekazanym samorządom na te zadania z budżetu. 

Źródło: pap, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze