Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Michałek: Andrzej Duda pokazał klasę, przywrócił renomę urzędowi prezydenta

A.N 18:34 28 listopada 2019
Telewizja Republika
Gościem Marcina Bąka w programie „Wolne Głosy” była Iwona Michałek, wiceminister edukacji narodowej.

Iwona Michałek odniosła się do reformy edukacji, jaką przeprowadził rząd Zjednoczonej Prawicy. Wiceminister wskazała, że resort wciąż udoskonala niektóre rozwiązania:

 – To co w tej chwili planujemy zrobić w zakresie edukacji, to kontynuacja dobrych zmian, które zaczęły się kilka lat temu. Reforma systemowa jest wdrażana z powodzeniem. Jej efekty będziemy mogli zobaczyć za kilka lat. Idziemy w dobrym kierunku – powiedziała

Podkreśliła także, że duży nacisk powinien być położony na zmiany w szkolnictwie zawodowym:

– Najbardziej zależy nam, żeby dzieci i młodzież odkrywali swoje talenty. Chcemy także, by młodzi ludzie mogli dobrze odnaleźć się na rynku pracy.  Mocno stawiamy na szkolnictwo zawodowe. – wskazała.

– Chcemy, żeby szkoła zawodowa dawała lepsze wykształcenie. – dodała.

Wiceminister opowiedziała także o nowym programie, jaki realizuje ministerstwo:

– „Szkoła innowatora” to projekt pilotażowy. Zostanie wybranych dwadzieścia szkół podstawowych będzie wybranych, to jest program skierowany do klas 7 . Nabór wniosków ruszy 3 grudnia.

– Program będzie nastawiony na innowację pod katem przygotowania do zawodu. 7-klasiści, a niedługo staną przed wyborem zawodu i chcemy im w tym pomóc. – dodała polityk.

Iwona Michałek zauważyła, że należy wyeliminować sytuację, w której licea ogólnokształcące tracą na renomie z uwagi na zbyt dużą liczbę kończących je uczniów:

– Zauważamy ze uczeń kończący w szkolę podstawową, a niedawni gimnazjum, nie wiedział co ze sobą zrobić i wybierał do ogólniak, który były dla niego metodą na przetrwanie – stwierdziła Michałek.

Polityk mówiła także o wyborach prezydenckich, które zaczynają dominować bieżący dyskurs polityczny. Według wiceminister każda z opozycyjnych partii będzie chciała wystawić swojego kandydata:

–  Pewnie wszyscy wystawią swoich kandydatów do wyścigu prezydenckiego. Nie dziwię się im. My jako Zjednoczona Prawica nie mamy tego problemu. Naszym kandydatem jest obecny prezydent Andrzej Duda. Pokazał klasę, przywrócił renomę urzędowi prezydenta. Jest aktywny w kraju i zagranicą. Odwiedził wszystkie powiaty w Polsce. To bardzo mądry człowiek, przydatny Polsce. To człowiek otwarty na wszystkie środowiska – podkreślała Michałek.

 Wyraziła także zadowolenie z tego, że partie tworzące prawicową koalicję podpisały umowę koalicyjną:

– Wszyscy cieszymy się, że umowa została podpisana. Współpraca była bardzo dobra. Zrobiliśmy bardzo dobry wynik. Zwyciężyliśmy spektakularnie jako Zjednoczona Prawica. Każda z partii koalicyjnych ma swój cel funkcjonowania w polityce, dlatego trzeba było to omówić – podkreślała. 

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze