Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Mamy nowych generałów! Prezydent Duda wręczył nominacje

AS 15:23 13 marca 2019
Grzegorz Jakubowski KPRP
Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP Andrzej Duda wręczył nominacje pięciu oficerom Wojska Polskiego na pierwsze stopnie generalskie i admiralski.

 – To musi być niezwykłe przeżycie odebrać nominację na pierwszy stopień generalski, na stopień kontradmirała w roku 20-lecia obecności Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim, 15-lecia obecności w UE, ale przede wszystkim w tym okresie, w którym świętujemy czas 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – mówił Andrzej Duda podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. 

Jak dodał, nasza wielka historia polskiego bohaterstwa, ale przede wszystkim wielka tradycja polskiego oręża została zbudowana w tamtych niezwykłych bohaterskich bojach, w wielkich zwycięstwach, gdy Polacy walczyli o odzyskanie niepodległości. – Wierzę w to głęboko, że Panowie, odbierając te nominacje w marcu 2019 r. , także niedługo po święcie Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, do tej wielkiej tradycji walki o wolną, niepodległą, suwerenną Polskę nawiązujecie – powiedział Prezydent.

Prezydent podkreślał znaczenie modernizacji polskiej armii.  – Trzeba odejść całkowicie od dawnego sprzętu odziedziczonego jeszcze po tamtej poprzedniej epoce – oceniał, dodając, że modernizacja jest konieczna, aby można było mówić, że polska armia jest nowoczesna i ma całkowicie kompatybilne wyposażenie z wyposażeniem naszych największych sojuszników. – To ogromne wyzwanie, ogromne zadanie, a także ogromne koszty – zaznaczył.

– Jeśli spojrzymy na architekturę bezpieczeństwa na świecie czy w naszej części Europy, jest chyba dla każdego oczywiste, że musimy modernizować naszą armię, że ona musi być większa, liczebniejsza, nowocześniejsza, lepiej wyposażona, że potrzebujemy samolotów 5. generacji, nowych śmigłowców – przekonywał.


Zobacz kto otrzymał nominacje generalską

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze