Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Małopolskie z ogromnym funduszem na odbudowę po klęskach żywiołowych. Brudziński: to obowiązek państwa wspierać samorządy

PR 14:05 2 marca 2019
twitter.com/MSWiA_GOV_PL
Minister Joachim Brudziński przebywa dziś z wizytą w Małopolsce. W Krakowie szef MSWiA wręcza promesy dla samorządów woj. małopolskiego. W wydarzeniu bierze udział wicepremier Beata Szydlo, wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka. Minister przekazał także informację o przyznanej z budżetu kwocie na walkę ze skutkami klęsk.

 

Wicepremier Beata Szydło i minister Joachim Brudziński w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim wręczyli przedstawicielom gmin i powiatów promesy będące gwarancją przekazania funduszy na odbudowę zniszczonej infrastruktury - remonty dróg i odbudowę mostów oraz promesy na zadania związane ze stabilizacją osuwisk oraz przeciwdziałaniem ich skutkom.

- Samorządy z Małopolski dostaną ponad 96 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. To jest obowiązek państwa wsparcia samorządowców w usuwaniu szkód wyrządzonych wskutek różnego rodzaju katastrof - mówił w sobotę w Krakowie szef MSWiA Joachim Brudziński.

Beata Szydło dziękowała ministrowi za to, że program odbudowy zniszczeń po klęskach żywiołowych jest realizowany na taką skalę.

- Rząd wywiązuje się z tych zobowiązań, które powinni byli wypełnić nasi poprzednicy – powiedziała Szydło.

- To jest obowiązek państwa wsparcia samorządowców w usuwaniu szkód wyrządzonych przecież nie z waszej winy, wyrządzonych wskutek różnego rodzaju katastrof, nawałnic, opadów deszczu – powiedział szef MSWiA Joachim Brudziński.

 

Minister podkreślił, że w latach 2016 – 2019 samorządy w całej Polsce otrzymały ponad 1,7 miliarda zł na remont lub odbudowę infrastruktury komunalnej, uszkodzonej w wyniku działania żywiołów. Udało się odbudować m.in. niemal 4 tys. km dróg.

 

 

 

Źródło: twitter.com/MSWiA_GOV_PL, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze