Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: Strach jest prawdziwym architektem kampanii kandydatów opozycji

K.B. 21:42 26 lutego 2020
Telewizja Republika
Bardzo się cieszę, że możemy się dzisiaj spotkać, zwłaszcza że poinformowano mnie właśnie, że osiągnął Pan wielki sukces- powstaje stowarzyszenie Pilnujmy Polski i to spośród ludzi, którzy organizowali i stworzyli w rzeczywistości Marsz Niepodległości i których później pseudonarodowcy wyrzucili - powiedział na początku programu "Pilnujmy Polski" do red. Ryszarda Gromadzkiego jego gość - Antoni Macierewicz.

– To dobra wiadomość dla kraju, że to środowisko narodowe włączyło się do akcji PiS, włączyło się do działania na rzecz prezydenta Dudy i zwycięstwa dla nas wszystkich w tych wyborach - dodał marszałek senior Sejmu. 

"Wszystkie ręce na pokład"- czy takie było przesłanie wyjazdowego posiedzenia klubu Prawa i Sprawiedliwości w Jachrance z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy?

– Oczywiście tak. Było także bardzo wiele elementów przede wszystkim politycznych, przesłania programowego, przygotowania się, bardzo praktycznego też, ze strony poszczególnych osób odpowiadających za kampanię wyborczą- powiedział Antoni Macierewicz.

Spotkanie w krytycznym punkcie kampanii? W wielu mediach pojawiają się stwierdzenia, tytuły: "PiS się sypie".

– To jest interesujące muszę powiedzieć. Z perspektywy wewnętrznej patrzę na to, co się dzieje i na tą wielką mobilizację, my inicjowaliśmy ją w Piotrkowie Trybunalskim i już dawno nie widziałem tylu wójtów, tylu prezydentów miast, tylu ludzi reprezentujących rzeczywistą społeczność tamtego okręgu. Raczej jest wręcz odwrotnie, może ten kto o tym opowiada, patrzy z perspektywy PO, która rzeczywiście jest w trudnej sytuacji i to rozumiemy, ale przekładanie tego doświadczenia na Prawo i  Sprawiedliwość im nie pomoże- powiedział Antoni Macierewicz. 

Czy mamy do czynienia z taką sytuacją, że w jakimś sensie architektem kampanii Pani Kidawy- Błońskiej, ale też Pana Hołowni, może również Pana Kosiniaka- Kamysza, jest z drugiego planu Donald Tusk? Sądząc po obsadzie sztabów wyborczych tych kandydatów można chyba mieć wrażenie, że Pan Tusk gra gdzieś zza kulis.

– Prawdziwym architektem jest po prostu strach. To jest prawdziwy architekt, który mobilizuje i sprawia, że Ci ludzie podejmują różnorodne działania, wykraczające poza wszelkie normy. Dominantą jest bezwzględne kłamstwo, w ogóle nie ma żadnej próby dialogu, rozmowy, rozważania problemów politycznych, społecznych, ludzkich. Istotą jest bezwzględna kalumnia, kłamstwo, obrażanie- to jest naczelna idea. Jeśli chodzi o układ polityczny, to rzeczywiście za plecami tych różnych sztabów widać cień Pana Donalda Tuska. Nie wiem czy oni wszyscy sobie zdają sprawę jaki jest ten plan, bo to jest plan bardzo interesujący, choć moim zdaniem nierealistyczny. Tym planem jest oczywiście to, żeby już w pierwszej turze złożyć wszystkie aktywa w ręce Kosiniaka- Kamysza, to jest przecież wielki plan Tuska, który próbuje w różny sposób przeforsować, moim zdaniem bez jakichkolwiek szans- ocenił Antoni Macierewicz w Telewizji Republika.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze