Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Macierewicz: Podwyższenie płac minimalnych jest przeciwdziałaniem grze, którą uprawiają polscy oligarchowie

AS 8:19 10 września 2019
Telewizja Republika
– Podwyższenie płac minimalnych jest przeciwdziałaniem grze, którą uprawiają polscy oligarchowie. Tania siła robocza pozwala utrzymywać płace dla ludności polskiej na niskim poziomie - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz w rozmowie z redaktor Dorotą Kanią.

–  Atak na Wojska Obrony Terytorialnej potwierdza nasze obawy, że gdyby do władzy doszła opozycja, to zlikwidowałaby wszystkie reformy wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość, także te związane z poziomem życia i wszystkie te, które sprawiają że Polska się rozwija i jest bezpieczniejsza  - mówił Antoni Macierewicz. 

–  Byliśmy jedynym krajem w Europie, który nie miał Wojsk Obrony Terytorialnej. Wszystkie kraje, a zwłaszcza kraje flanki wschodniej posiadają taką formację, aby bronić się przed atakiem hybrydowym ze strony Rosji. Kto tego nie rozumie, nie powinien zajmować się obronnością. Byli tacy generałowie w armii polskiej, którzy nie wiedzieli na czym polega struktrura ataków ze strony rosyjskiej  - dodał. 

– - PO i SLD atakują nas, bo za wszelką cenę chcą nas odsunąć od władzy. To nie jest polityka. To jest działanie na szkodę Polski. Znam bardzo dobrze polską prowincję i jak wyglądała ona jeszcze pięć lat temu. Dzisiaj nie ma bezrobocia, zlikwidowaliśmy je i doprowadziliśmy do wzrostu przychodów ludności zwłaszcza tej najuboższej. Atak na podniesienie płacy minimalnej jest próbą obrony oligarchii, która próbuje utrzymywać jak najniższe pensje kosztem pracowników, korzystając z napływu tańszych pracowników z zagranicy, obniżając maksymalnie poziom życia pracownikow polskich - zauważył polityk. 

–  Podwyższenie płac minimalnych jest przeciwdziałaniem grze, którą uprawiają polscy oligarchowie. Tania siła robocza pozwala utrzymywać płace dla ludności polskiej na niskim poziomie. Taka gra jest niedopuszczalna. Będziemy dążyli do wyrównania płac z tymi w Europie Zachodniej. Musimy pamiętać, że duża część Polaków odpływała za granicę właśnie dlatego, że miała w Polsce za niskie płace. W Polsce nie ma lekarzy dlatego, że szukają lepszej płacy za granicą. Chcemy przeciwdziałać takiej sytuacji przez podwyższenie płacy minimalnej  - ocenił Antoni Macierewicz. 

– Termin raportu jest zależny od prac naszych amerykańskich współpracowników, którzy kończą analizę przebiegu tego dramatu na podstawie precyzyjnej rekonstrukcji samolotu i poszczególnych faz lotu i prawdopodobnie będzie to koniec tego roku lub początek przyszłego. Obecnie są sprawdzane kolejne możliwości rozbicia się tego samolotu -  poinformował Antoni Macierewicz. – To, co przedstawił raport MAK i raport Millera nie ma nic wspólnego z prawdą. Wynik badań jednego z laboratoriów brytyjskich potwierdza znalezienie śladów materiałów wybuchowych. To potwierdza wyniki badań laboratoriów polskich z 2012 r., które zostały zatuszowane w mediach - dodał. 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze