Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

M. Koc: Czas zakończyć konflikt w rządzie. Mamy trudną sytuację międzynarodową, której musimy stawić czoła

D.Z. 7:56 22 września 2020
Posiedzenie rządu.flickr.com
Gościem Aleksandra Wierzejskiego była dziś Senator PiS Maria Koc. Tematem rozmowy była rekonstrukcja rządu i cięcia budżetowe. Podjęta została również kwestia statusu koalicji Zjednoczonej Prawicy.

Koc podkreśliła, że rozmowy między koalicjantami są teraz niezbędne. 

– Mam nadzieje, że rozmowa między liderami w koalicji odbędzie się jeszcze dziś. To rozmowa, do której musi dojść, bo bardzo chcemy utrzymać koalicję Zjednoczonej Prawicy, Mamy za sobą 5 lat wspólnych dobrych rządów, chcemy je kontynuować, ale potrzeba nam lepszej współpracy z Solidarna Polską i Porozumieniem, bo trochę się nam drogi rozeszły przy okazji mowy o rekonstrukcji rządu. Negocjacje toczyły się tygodniami i nie było widać ich końca. Okazuje się, że do prawie każdej ważniejszej ustawy nasi koalicjanci mieli jakieś zastrzeżenia, to tak się nie da rządzić. No a już ostatnia ustawia o ochronie zwierząt pokazała, że przy ważnych sprawach programowych też się różnimy, więc potrzeba było pewnego resetu.

Dodała, że czas zaprzestać konfliktów w obliczu tak skomplikowanej sytuacji międzynarodowej. 

– Jak zapewniał Zbigniew Ziobro, projekt Zjednoczonej Prawicy jest dla niego priorytetem i chce ten projekt kontynuować. [...] Trzeba zakończyć tę niepewność, bo ta niepewność nikomu nie służy. Mamy skomplikowaną sytuację na arenie międzynarodowej – wydarzenia na Białorusi, równe poczynania UE w stosunku do Polski, dalszy ciąg pandemii, jest czemu stawiać czoła, dlatego nie ma co kontynuować tych przepychanek wewnątrz kraju, trzeba zakończyć tę patową sytuację.

Powiedziała, że koalicja nie może rozczarować Polaków, którzy na nią głosowali. 

– Alternatywa, jaka mamy to ponowne wybory. PiS na pewno by wygrało te wybory, ale czy sam byłby w stanie rządzić, tego nie wiemy. Mamy świadomość wielkiej odpowiedzialności, jaka na nas ciąży, bo skoro wygraliśmy wybory do parlamentu, to Polacy liczyli, że będziemy rządzić 4 lata, a nie pół po roku w atmosferze konfliktu koalicja się rozpadnie.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze