Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ludowcy dogadują się z PiS-em. To już koniec PSL-u?

mg 15:51 15 kwietnia 2016
TWITTER/‏@KosiniakKamysz
Jak utrzymuje tygodnik "ABC", a także "Gazeta Finansowa", część posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego chce wystąpić z partii i zasilić szeregi Prawa i Sprawiedliwości lub wspierać w głosowaniach ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego. Tygodnik "ABC" wspomina o nawet 10-15 posłach, "Gazeta Finansowa" informuje o 8-10 skupionych wokół Adama Jarubasa. Według doniesień obu gazet, ludowcy są w stanie poświęcić los własnej partii w zamian za utrzymanie stanowisk w agencjach rolnych oraz przywrócenie na stanowiska zwolnionych pracowników. Klub PSL-u liczy obecnie 16 posłów.

Informacji tej nie potwierdza żadna ze stron politycznych. 

Przejście kilku posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego w szeregi PiS-u niewątpliwie umocniłoby pozycję partii rządzącej. Jak donosi "ABC", rozważane są dwie opcje: oficjalna koalicja PiS–PSL lub ciche porozumienie między stronami. W zamian za zachowanie stanowisk ludowcy głosowaliby zgodnie z linią Prawa i Sprawiedliwości i wycofaliby się z wszelki antyrządowych inicjatyw. 

Jak dodatkowo informuje "Gazeta Finansowa", Adam Jarubas może liczyć na stanowisko ministra w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. 

Źródło: Gazeta Finansowa, ABC, wPolityce.pl

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.126) - TRWA WOJNA PROPAGANDOWA MAJĄCA OSŁABIĆ SOJUSZ POLSKI Z USA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze