Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Krwawe działania muzułmańskiej milicji! Zamordowano sześciu księży, spalono siedem kościołów

AS 20:16 9 sierpnia 2018
Pixabay
Od kilku dni w południowo-wschodniej Etiopii dochodzi do straszliwych aktów przemocy wymierzonych w chrześcijan. Prawie 30 osób zostało zabitych, w tym przynajmniej 6 księży. Ponadto spalono co najmniej 7 kościołów. Głównymi sprawcami są członkowie zbrojnych milicji muzułmańskich somalijskiej grupy etnicznej Liyu. Podlegają oni gubernatorowi etiopskiego regionu administracyjnego Somali – Abdiemu Illeyowi. Read more: http://www.pch24.pl/etiopia–muzulmanska-milicja-przesladuje-chrzescijan–nie-zyje-szesciu-ksiezy,62086,i.html#ixzz5Nhs1YLbp

Grupa etniczna Liyu dąży do oderwania całego regionu od Etiopii. Celem Liyu jest przyłączenie tych terenów do słabej i podzielonej wewnętrznie Somalii albo utworzenia odrębnego państwa islamskiego.

W ostatnim czasie doszło do nasilenia ataków terrorystycznych. Ich nadrzędnym celem było niedopuszczenie do spotkania członków regionalnego parlamentu z przedstawicielami mieszkańców miasta Dire Daua, którzy chcieli ujawnić przypadki łamania praw człowieka w tym regionie.

Etiopska armia postanowiła zareagować na rosnącą przemoc. Z tego powodu wzmogły się ataki na cele i mienie m.in. mniejszości chrześcijańskiej.

W ciągu ostatnich kilku dni życie z rąk islamskiej milicji straciło prawie 30 osób. Śmierć poniosło m.in. co najmniej sześciu księży, a 7 kościołów zostało spalonych.

 

 

Źródło: zenit.org // thesundaily.my

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze