Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejna nagroda dla TW!

Sebastian Moryń 13:11 24 stycznia 2018
fot. Print Screen za dts24.pl
Kazimierz Pazgan (według akt komunistycznej bezpieki) - Tajny Współpracownik "Docent" kilka dni temu odebrał w Zabrzu kolejną nagrodę - Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji przyznany przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Nagrodę wręczyli i laudację na cześć Pazgana wygłosili m.in. abp Wiktor Skworc według akt IPN TW "Dąbrowskie" i Jerzy Buzek. Prezesem Izby i przewodniczącym kapituły przyznającej nagrody jest Tadeusz Donocik uznany przed laty przez Sąd za kłamcę lustracyjnego.

Co ciekawe na tej samej uroczystości nagrodę niższej rangi otrzymał także właściciel sądeckiej firmy FAKRO Ryszard Florek - TW Andrzej (według IPN). 

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu przez 26 edycji wyróżnień wręczanych przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach gościł już na scenie najznamienitszych gości, jednak – jak zauważył Tadeusz Donocik, przewodniczący kapituły – Kazimierz Pazgan jest w tym gronie postacią wyjątkową i pierwszym przedsiębiorcą nagrodzonym w ten sposób. Tak można przeczytać na stronie darmowego Dobrego Tygodnika Sądeckiego. 

Laudację na cześć laureata wygłosili były premier Jerzy Buzek i metropolita śląski (a w przeszłości tarnowski) arcybiskup Wiktor Skworc, którzy pod niebiosa wychwalali pana Pazgana nazywając go : wybitną postacią, niezwykłą osobowością, autorytetem dla przedsiębiorców, człowiekiem twardym, do bólu ... uczciwym. - Laur Umiejętności i Kompetencji to idea, u której podstaw leży pragnienie podziękowania tym, którzy każdego dnia podejmują wyzwania, nie myśląc o poklasku i korzyściach, ale o jak najlepszym wykorzystaniu umiejętności i kompetencji  przy realizacji śmiałych planów i wielkich gestów. Laury powstały po to, by wydobyć na światło dzienne postaci, które mogą i powinny być wzorem do naśladowania – mówił Tadeusz Donocik.

Poniżej na inwentarz.ipn.gov.pl znajdą Państwo teczki powyższych TW:

docent_670

skworc_670

dgh_670

Źródło: Telewizja Republika/dobry tygodnik sądecki

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze