Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejna manifestacja "żółtych kamizelek". Ambasada RP w Paryżu wydała ostrzeżenie

PR 9:50 16 listopada 2019
Thomas Bresson [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]
Polska Ambasada w Paryżu ostrzega przed manifestacjami "żółtych kamizelek". Zaleca, by unikać miejsc protestów i stosować się do poleceń miejscowych władz. Mija rok od pierwszej manifestacji "żółtych kamizelek".

 

Masowe demonstracje zapowiadane są w dziewięciu francuskich miastach.

- Największa manifestacja ma być w Paryżu. Ponadto zgromadzenia żółtych kamizelek planowane są w Lille, Bordeaux, Lyonie, Nantes, Montpellier i Tuluzie. Możliwe są również utrudnienia na drogach i autostradach w całym kraju i blokada obwodnicy Paryża - informuje na stronie internetowej Ambasada RP w tym mieście.

- Zalecamy odpowiednie zaplanowanie podróży, unikanie miejsc protestów i stosowanie się do poleceń władz miejscowych oraz śledzenie komunikatów i informacji w mediach - czytamy w komunikacie.

Tym razem, w rocznicę pierwszego protestu, manifestacje zaplanowano na sobotę i niedzielę.

Już wczoraj akcję rozpoczęło kilku najbardziej zagorzałych zwolenników ruchu, blokując przez kilka godzin wstęp do jednego z zakładów w stoczniowym mieście Saint-Nazaire.

 Czytaj także:

Dorian, który zatrzymał Donalda Trumpa we wrześniu w USA, był najsilniejszym huraganem na Atlantyku, który kiedykolwiek dotarł do lądu

Źródło: paryz.msz.gov.pl, IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze