Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Katastrofa smoleńska zmieniła Polskę? Guzy: Państwo ciągle jest słabe. Kik: Jesteśmy silni sobą

dmc 11:47 10 kwietnia 2016
TELEWIZJA REPUBLIKA
O tym, jak katastrofa smoleńska wpłynęła na stan bezpieczeństwa Polski rozmawiali w programie "Geopolityka" ekspert ds. międzynarodowych Jarosław Guzy oraz politolog prof. Kazimierz Kik.

Jarosław Guzy stwierdził, że Polska w wielu kluczowych obszarach ciągle jest słaba. – Zarówno jeśli chodzi o poziom bezpieczeństwa, instrumentarium prawne, jak i proces modernizacji sił zbrojnych. Zwracam uwagę na cyberbezpieczeństwo, które przez ostatnie lata bardzo zaniedbano. Naprawdę, jest jeszcze wiele do zrobienia – ocenił.  

– Polska jest członkiem NATO i UE, ale wątpię, czy politycy są w stanie sprostać temu wyzwaniu, jakie daje nam ta nowa sytuacja bezpieczeństwa. Polacy muszą pamiętać o jednej rzeczy: My jesteśmy silni sobą, tylko wystarczy sobie to uświadomić. Pytanie, czy politycy są w stanie wykorzystać tę siłę konstruktywnie, a nie negatywnie – mówił prof. Kazimierz Kik, dodając, że nowe władze "podejmują bardzo dobre ruchy".

Jak podkreślił Guzy, źródło zagrożeń dla Polski leży za naszą wschodnią granicą - na Kremlu. – Tam jest pomysł zdominowania tej przestrzeni i odwrócenia wydarzeń, które nastąpiły po 1989 r. Mam zastrzeżenia do polskiej polityki, że zwykle więcej się mówi, niż robi – zaznaczył. Ekspert dodał, że nikt poza Władimirem Putinem nie interesuje się problemami Europy Środkowo-Wschodniej.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze