Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kara śmierci za wiarę! Matka piątki dzieci ma zostać stracona za ''bluźnierstwo''

AS 14:22 7 października 2018
Facebook.com
47-letnia Asia Bibi od 9 lat przebywa w więzieniu. Kobieta jest oskarżona o rzekome bluźnierstwo wobec proroka Mahometa. Pakistański sąd skazał ją na karę śmierci. Przed jej wykonaniem kobiecie przysługuje ostatnie odwołanie.

Asia Bibi jest pakistańską katoliczką.  Kobieta została aresztowana w 2009 roku. Zarzut bluźnierstwa postawiono jej zgodnie z prawem zawartym w Pakistańskim Kodeksie Karnym. 

"Independent" informuje, że jeśli apelacja nie odniesie zamierzonego skutku, stanie się ona pierwszą Pakistanką straconą za bluźnierstwo.

Asia Bibi jest matką piątki dzieci. 

Sprawa Bibi przyciągnęła uwagę światowej opinii publicznej. Niegdyś skomentował ją także Ojciec Święty Benedykt XVI, który podkreślał, że ta kobieta jest "prześladowana ze względu na wiarę". 

Obrońcy skazanej domagają się też zmiany restrykcyjnego pakistańskiego prawa. Mimo licznych petycji, do tej pory nie udało się uwolnić kobiety.

W czerwcu 2009 roku Asia Bibi pracowała w polu z muzułmankami. Po tym, jak kobieta napiła się wody ze studni, jej znajome uznały tę wodę za nieczystą. Chrześcijanka miała wówczas powiedzieć: "Jezus Chrystus umarł za moje grzechy. A co zrobił Mahomet dla ludzi?”. Kilka dni później lokalny imam oskarżył Bibi o obrazę proroka. W 2010 roku katoliczka została skazana na karę śmierci

Źródło: Independent

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze