Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaczyński o ojcu Rydzyku: Trzeba dziękować i kłaniać się w pas

JJ 18:45 5 września 2020
Lider PiS Jarosław Kaczyński podczas uroczystości w ToruniuTwitter/PiS_org
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński uczestniczył w corocznym spotkaniu środowisk Radia Maryja i Telewizji Trwam. Centralnym momentem była uroczystość w Parku Pamięci Narodowej, podczas której upamiętniono obywateli Ukrainy ratujących Polaków podczas rzezi wołyńskiej.

Jak podkreślał Kaczyński, wielkie podziękowania należą się inicjatorom budowy tego wielkiego dzieła.

– Chciałbym podziękować ojcu dyrektorowi, ojcom redemptorystom, tym wszystkim, którzy podjęli się przed prawie 30 już laty, tego niezwykłego dzieła. Wydawało się beznadziejnego, ale jednak nie tylko nie beznadziejnego, ale przynoszącego sukces, budującego nasze trwanie i nasze przetrwanie, naszą przyszłość w trudnym czasie, w którym będziemy musimy przeciwstawić się i już się przeciwstawiamy ofensywie zła, innego zła niż to sprzed kilkudziesięciu lat, ale też groźnego, też godzącego w same fundamenty tego, co stanowi o człowieku, co stanowi – tu zacytuję mojego śp. brata - o cywilizacji najbardziej życzliwej człowiekowi ze wszystkich cywilizacji w dziejach, cywilizacji chrześcijańskiej – powiedział były premier.

– Trzeba dziękować, trzeba się w pas kłaniać ojcu dyrektorowi i tym wszystkim ojcom i tym wszystkim ludziom, którzy to niezwykłe dzieło wspierają – podkreślił. Jarosław Kaczyński zaznaczył, że czyni to w imieniu swojej partii, a także jej wyborców, czyli „milionów Polaków,

którzy są wdzięczni za to, że jest w Polsce taka ciągle rozszerzana, rozbudowywana instytucja, niezwykła, łącząca to wszystko, co wiąże się z nauką Chrystusa z działaniem w realnym życiu społecznym, które naprawdę buduje od fundamentów aż po same szczyty”.

W otwartym przed miesiącem Parku Pamięci Narodowej „Zachowali się jak trzeba” upamiętniono na dwóch tablicach w specjalnie wyodrębnionej części ok.

300 osób zamordowanych w latach 1943-1945 za pomoc Polakom i sprzeciw wobec ludobójstwa wołyńskiego na naszych rodakach.

 

Źródło: PAP, dziennik.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze