Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jurasz: Rosja finansuje Front Narodowy

dmc 12:32 13 grudnia 2015
Witold Jurasz, prezes Ośrodka Analiz Strategicznych TELEWIZJA REPUBLIKA
Angela Merkel bardzo skutecznie zniszczyła wszystkich polityków, którzy stanęli na jej drodze. Myślę, że raczej przetrwa obecny kryzys – stwierdził w programie "Geopolityka" prezes Ośrodka Analiz Strategicznych Witold Jurasz.

Były dyplomata mówił także o Froncie Narodowym, który w zeszłą niedzielę zwyciężył w pierwszej turze wyborów regionalnych we Francji. Jurasz podkreślił, iż partia kierowana przez Marine Le Pen jest finansowa przez Kreml i zaciąga w Rosji pożyczki, które ciężko wykazać.

Z kolei Jarosław Guzy komentował wizytę premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, który w czwartek odwiedził Warszawę i spotkał się z premier Beatą Szydło oraz prezydentem Andrzejem Dudą. – Moim zdaniem jego postulaty negocjacyjne były uzgodnione z Angelą Merkel. Polska także jest zainteresowana, by UE wróciła do normalności. Kwestii statusu Polaków w Wielkiej Brytanii rząd nie może odpuścić – podkreślił.

W ocenie Jarosława Kociszewskiego Cameron potrzebuje argumentu, by jego sympatycy mogli powiedzieć: tak jesteśmy za pozostaniem w UE. – Stąd ta runda negocjacyjna po Europie – stwierdził dziennikarz Polskiego Radia. – Im szybciej brytyjski premier będzie w stanie rozpocząć realną kampanię wyborcza, tym większe będzie miał szanse na sukces. W naszym interesie jest, by taki kompromis wynegocjować jak najszybciej – dodał.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze