Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jarosław Kaczyński odchodzi na emeryturę? "To już wystarczająco długo"

A.N. 17:59 17 lipca 2020
Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin / Krzysztof Sitkowski / Gazeta Polska
Coraz częściej mówi się, że Jarosław Kaczyński nieuchronnie zbliża się do emerytury. Głos w tej sprawie zabrał jeden z czołowych polityków PiS.

W jednym z wywiadów dla Polskiej Agencji Prasowej Jarosław Kaczyński podkreślił, że jest "szefem dwóch kolejnych partii bardzo długo, wystarczająco długo". Dodał, że nie wie jak długo jeszcze podejmie się kierowania partią. Po tych słowach w mediach pojawiają się różne scenariusze.

Mariusz Błaszak zapytany  w Polsat News o dalsze przywództwo Jarosława Kaczyńskiego podkreślił to jaką rolę odegrał w obozie prawicowym w Polsce. – Myślę, że autorytet pana premiera jest niezwykle istotny dla spoistości obozu Zjednoczonej Prawicy. Jego zaangażowanie doprowadziło do tego, że PiS objęło władzę w 2015 roku – wskazał szef MON. 

Na pytanie, czy to Mateusz Morawiecki zostanie czy wiceprezesem PiS podczas najbliższego kongresu partii, Błaszczak stwierdził, że "żadne decyzje w tej sprawie nie zostały podjęte". Polityk wyraził też nadzieję, że kongres uda się przeprowadzić bez przeszkód w październiku. 

 

Źródło: Polsat News/PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze