Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jacek Tomczak: Idziemy z jasnym programem, który zrozumie wyborca PSL-u

am 20:35 18 lipca 2019
Telewizja Republika
– PSL to ugrupowanie chadeckie, chrześcijańskie, bliskie nam są postulaty Jana Pawła II. Budujemy dziś silną pozycję również w miastach – mówił poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Jacek Tomczak, goszcząc w studio Telewizji Republika. Rozmowę poprowadził red. Ryszard Gromadzki.

– Kosiniak-Kamysz pierwszy powiedział, że projekt Koalicja Europejska się skończył. Grzegorz Schetyna nie potrafił sobie poradzić z radykalnymi lewicowymi hasłami. PiS bardzo zręcznie tematy światopoglądowe wyciągnęło, przez co mieliśmy taki a nie inny wynik – mówił poseł PSL.

Profil światpoglądowy

– PSL to ugrupowanie chadeckie, chrześcijańskie, bliskie nam są postulaty Jana Pawła II. Budujemy dziś silną pozycję również w miastach. Ta stanowczość rozmyła się, gdy byliśmy w Koalicji Europejskiej. Dziś jednak wykonaliśmy zwrot – mówił dalej. Dodał, że „dużo straciliśmy po ostatnich wyborach i z tego wyciągnęliśmy wnioski”.

– Idziemy z jasnym programem, który zrozumie wyborca PSL-u. Może będziemy w szerszym składzie, mam tu na myśli np. Kukiz’15. Wszyscy, którzy podzielają nasze wartości, są mile widziani – zachęcił. – Kukiz’15 ma szereg ciekawych postulatów, pod którymi chętnie się podpiszemy. To ugrupowanie tworzy dużo posłów z otwartymi umysłami, wartościowych ludzi. Zobaczymy, jaką decyzję podejmie Władysław Kosiniak-Kamysz – dodał.

– Dla nas wynik dobry, to co najmniej 10-12 proc. Stawiamy na jasny program, to żadna tratwa. Nie chcemy brać udziału w koalicji, która będzie rozmydlona od sasa do lasa – tłumaczył poseł Tomczak.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze