Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

J. Emilewicz: pozostaniemy z najlepszym wynikiem PKB wśród państw członkowskich UE

D.Z. 13:04 31 sierpnia 2020
Jadwiga Emilewicz, wicepremier, minister rozwoju.flickr.com
Szacujemy, że w całym 2020 r. PKB spadnie o 4 proc., co dalej pozostaje najlepszym wynikiem pośród państw członkowskich UE — oceniła wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

"Mamy nadzieję, że recesję techniczną zakończymy z tym rokiem i będziemy mieć wartości dodatnie w przyszłym roku" — wskazała Emilewicz.

Zdaniem wicepremier przyszły rok będzie także "rokiem odbijania się inwestycji". Dodała, że inflacja w przyszłym roku nie powinna być wyższa niż 1,8 proc. PKB.

Emilewicz oszacowała, że spadek inwestycji na koniec tego roku będzie jedno- cyfrowy. Notowany jest on na ok 9 proc. 

Wicepremier dodała, że według założeń spadek konsumpcji w całym roku wyniesie, ok. 3 proc. czyli nadal "konsumpcja będzie się rozpędzać". Zdaniem Emilewicz z całą pewnością spadek ten ograniczy dobra sytuacja przedsiębiorstw. "Od co najmniej 2 miesięcy widzimy, że polskie przedsiębiorstwa — na pewno wpływ na to miała szybko wdrożona tarcza finansowa, tarcza gospodarcza — są w dobrej kondycji finansowej" —powiedziała.

"Szacowany poziom inflacji na koniec tego roku, to 3,3 proc., a w w przyszłym roku szacujemy, że ta dynamika wyhamuje i inflacja nie powinna przekroczyć 1,8 proc." — powiedziała.

Źródło: pulsbiznesu.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze