Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Islam: Niemcy domagają się zakazu noszenia burek w miejscach publicznych

AS 15:35 2 sierpnia 2019
Z najnowszego sondażu wynika, że większość Niemców opowiada się za wprowadzeniem zakazu zakrywania twarzy przez kobiety w budynkach użyteczności publicznej. Zakazać noszenia burki chce także wiceprzewodnicząca CDU, minister rolnictwa Julia Kloeckner.

Sondaż przeprowadził instytut YouGov na reprezentatywnej grupie blisko 1400 dorosłych obywateli. Wynika z niego, że 54 Niemców zdecydowanie opowiada się za wprowadzeniem zakazu noszenia muzułmańskich burek we wszystkich miejscach publicznych, kolejne 20 procent jest raczej za takim zakazem. Jedynie 12 procent jest zdania, że taki zakaz nie powinien zostać wprowadzony. 

Julia Kloeckner także opowiada się za zakazem całkowitego lub częściowego zakrywania twarzy przez kobiety w miejscach publicznych. - Zgoda na zakrywanie twarzy nie ma nic wspólnego z tolerancją, lecz jest objawem braku poważania dla kobiet i dziewcząt - powiedziała Kloeckner w dzisiejszym wydaniu gazety "Passauer Neue Presse".

Od pierwszego sierpnia w sąsiadującej z Niemcami Holandii obowiązuje zakaz noszenia burek lub innych nakryć zasłaniających twarz. Zakaz obowiązuje w szkołach, szpitalach, biurach, autobusach i pociągach.

Za nieprzestrzeganie go grozi 150 euro kary.  

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze