Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

IMGW ostrzega: wieczorem mogą pojawić się zamiecie śnieżne

JD 20:23 26 stycznia 2021
Zdjęcie ilustracyjne.PAP/Darek Delmanowicz
Wieczorem mieszkańcy północno-wschodniej Polski muszą liczyć się z tym, że w tej części kraju – ze względu na silniejszy i porywisty wiatr – mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne. Intensywne opady śniegu będą już tylko na Suwalszczyźnie - nawet do 20 cm.
- Wieczorem, do godz. 23 mieszkańcy północno-wschodniej Polski mogą spodziewać się zawiei i zamieci śnieżnych - powiedział Mateusz Barczyk, synoptyk Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
 
 
- To ze względu na silniejszy, porywisty wiatr, który tam się daje we znaki – wyjaśnił.

Nadal też – ale już tylko w rejonie Suwalszczyzny - będzie do środowego południa intensywnie padać śnieg. Spaść może tam od 10 do 20 cm białego puchu. 

- W porównaniu z opadami z wczoraj w nocy i dzisiaj jest to trochę nowy obszar. Do tej pory nie napadało tam aż tak wiele śniegu – zwrócił uwagę synoptyk.

Poza tym nadal będzie ślisko - na drogach i chodnikach trzeba uważać na południu kraju. Cały czas obowiązują ostrzeżenia przed oblodzeniem dla woj. małopolskiego śląskiego oraz świętokrzyskiego. Po opadach mokrego śniegu będą zamarzały nawierzchnie dróg i chodników. Temperatura na tym obszarze będzie się wahać od -2 st. C do -4 st. C. Temperatura minimalna gruntu wyniesie od -2 st. C do -5 st. C.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze