Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Huragan uderzył w Europę. Linie lotnicze odwołują loty z i do Polski

K.B. 11:33 10 lutego 2020
Nad Europą przechodzi obecnie orkan Ciara, niosąc silny wiatr i ulewne deszcze. Złe warunki pogodowe spowodowały zakłócenia w podróżowaniu. Linie lotnicze odwołały dziesiątki lotów, również z Polski.

Gwałtowny sztorm Ciara sprawił, że w Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii i Niemczech obowiązują alerty przed silnym wiatrem. Z wielu polskich miast odwołano loty do tej części Europy. Problemy mają też nasi rodacy na Wyspach. Brytyjskie lotniska są przepełnione, brakuje miejsc dla pasażerów czekających na polepszenie pogody.

W poniedziałek (10 lutego) PLL LOT odwołały z Lotniska Chopina w Warszawie rejsy do Monachium o 7.20, Amsterdamu o 7.20 i Norymbergi o 9.10.

Z powodu trudnej sytuacji pogodowej w Europie odwołane zostały z i do Krakowa pojedyncze loty Lufthansy i Eurowings. Rzeczniczka prasowa Kraków Airport Natalia Vince powiedziała PAP, że z powodu trudnej sytuacji pogodowej w innych regionach Europy z Krakowa nie wystartował rano o godz. 6.00 samolot linii Lufthansa do Monachium. Odwołany został także przylot z tego miasta do Krakowa, planowany na godz. 12.45. W poniedziałek lot odwołał też Eurowings – z Krakowa do Stuttgartu (13.45) i w przeciwnym kierunku (przylot do Krakowa planowany na 12.45).

Z powodu złych warunków pogodowych na lotnisku Rzeszów-Jasionka odwołano poniedziałkowy rejs Lufthansy do Monachium o numerze LH1607 oraz przylot samolotu LH1619 z tego miasta. Jak poinformował PAP, w poniedziałek rzecznik prasowy lotniska Marcin Kołacz, pozostałe loty m.in. z i do Warszawy odbyły się zgodnie z planem. „Na razie nikt z przewoźników nie zgłaszał nam tego, że jakie loty będą odwołane” – dodał. Kołacz zastrzegł jednak, że sytuacja może się zmienić.

ztorm Ciara, nazywany w Niemczech orkanem Sabine, który nadciągnął nad kraje Europy północnej, spowodował perturbacje komunikacyjne - odwołano wiele lotów, a w Niemczech zawieszono też część połączeń kolejowych. Na północy Francji wiatr osiąga prędkość 130 km/h.

W Niemczech w niedzielę zostało odwołanych około 150 spośród 1,2 tys. zaplanowanych lotów do i z Frankfurtu, w poniedziałek zawieszono kolejnych 130 połączeń. Lufthansa poinformowała, że odwołuje loty krótko- i długodystansowe do poniedziałku odpowiednio do godz. 13 i 14.

W Wielkiej Brytanii odwołano dziesiątki lotów, ograniczono ruch pociągów, wydano ostrzeżenia przed podtopieniami i przełożono imprezy sportowe.

W Skandynawii sztorm Ciara, który dotarł tam w niedzielę wieczorem, pozbawił prądu tysiące odbiorców w południowej Szwecji. Z powodu silnego wiatru zamknięto most nad Sundem łączący Malmoe z Kopenhagą. W niedzielę odwołano część lotów na lotniskach w Goeteborgu oraz Sztokholmie. Wcześniej koleje zdecydowały o anulowaniu większości kursów w Skanii.

Z powodu złych warunków pogodowych w Polsce odwołano poniedziałkowe rejsy promami Galileusz i Copernicus ze Świnoujścia do szwedzkiego Trelleborga i z powrotem – podano na stronie internetowej przewoźnika Unity Line.

Źródło: Radio Zet, PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze