Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Horała: chcemy obnażyć hipokryzję i obłudę Platformy Obywatelskiej

11:35 14 sierpnia 2019
twitter.com/mhorala
– P­­olska Agencja Żeglugi Powietrznej w poniedziałek przekaże nam dokumenty dotyczące wykazu wszystkich lotów o statusie HEAD od momentu wprowadzenia tego statusu. Polacy mają prawo do takiej informacji – powiedział w środę podczas briefingu prasowego poseł PiS Marcin Horała.

 

– Od dłuższego czasu w mediach, również opozycja bardzo wnikliwie bada loty o statusie HEAD, loty najważniejszych osób w państwie po roku 2015. Uważamy, że ta cenzura czasowa jest sztuczna, że Polacy mają prawo do informacji o wszystkich lotach, dlatego zwróciliśmy się o informacje o wszystkich lotach o statusie HEAD, czyli również przed rokiem 2015, żeby opinia publiczna miała pełny dostęp do tych informacji – mówił Marcin Horała podczas briefingu prasowego zorganizowanego przed siedzibą PAŻP.

Jak dodał, PiS jest w kontakcie z Agencją i pełne dane ma ona przekazać w poniedziałek. Będą one – jak zapowiedział – niezwłocznie przekazane polskiej opinii publicznej.

– Tak żeby można było wyrabiać sobie oceny na podstawie rzeczywistego układu odniesienia, w sposób uczciwy, jawny i transparentny – podkreślił Marcin Horała.

– Słyszeliśmy wiele bulwersujących informacji o tym, jak pan Donald Tusk co weekend latał do domu, jak podwoził chłopaka swojej córki, jak pan marszałek Borusewicz latał wyprowadzać psa. Chcemy to wszystko sprawdzić. Polacy mają prawo otrzymać taką informację – dodał. 

Paweł Lisiecki podczas briefingu wyraził nadzieję, że dokumenty, które przekaże PAŻP "pokażą spektrum, dzięki któremu Polacy będą mogli wyrobić sobie zdanie na temat lotów nie tylko w latach 2015-2019, ale również wcześniej".

– Chcemy po prostu obnażyć hipokryzję, obłudę Platformy Obywatelskiej. PiS nadaje bardzo wysokie standardy, w sytuacji kiedy nie doszło do złamania prawa, ale w ocenie opinii publicznej do zbyt chętnego korzystania z należnych prawem przywilejów, marszałek (Sejmu, Marek) Kuchciński podał się do dymisji. Tymczasem w PO nadal w najlepsze funkcjonują osoby, które nie można mówić, że nadużyły pewnych należnych im prawem funkcji, tylko po prostu są oskarżone o popełnianie przestępstw, mają zarzuty prokuratorskie i dalej funkcjonują w najlepsze – mówił Horała.

 

Czytaj także:

Prezydent dokonał zmiany w składzie Rady Ministrów! Nowy szef MSWiA

Źródło: twitter, media, telewizja republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze