Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Holandia: Chciano wystawić chrześcijańskie dzieła. Wycofano się z powodu... protestu muzułmanów

AS 16:53 3 grudnia 2018
Caravaggio: The Incredulity of Saint Thomaswikimedia.org
Holenderskie miasto Utrecht wycofało z promocji dzieł Caravaggia i jego uczniów, prezentowanych na wielkiej wystawie caravaggionistów w miejscowym muzeum. Powodem decyzji były protesty społeczności muzułmańskich, którym przeszkadzało to, że obrazy przedstawiają wartości chrześcijańskie. p

– Zaprotestowała muzułmańska partia DENK, reprezentująca interesy mieszkających w Holandii Turków i Marokańczyków - podaje portal "Adoptkhol", polskojęzyczny serwis informacyjny o Kościele w Holandii oraz Belgii oraz chrześcijańskim dziedzictwie kulturowym dawnych ziem niderlandzkich.

 – Kiedy jednak okazało się, że na budynkach miasta miały być zaprezentowane reprodukcje Caravaggia i jego uczniów (a jak podkreśla muzułmańska partia, „obrazy caravaggionistów są znane z tematyki chrześcijańskiej i biblijnej”), DENK wysłał do burmistrza i radnych miejskich pismo z pytaniem o koszty realizacji i sugestią, czy nie lepiej byłoby wywiesić reprodukcje dzieł współczesnych - napisano na portalu. 

Sprawa została rozstrzygnięta zgodnie z żądaniami muzułmanów 
 

– Caravaggioniści wykonywali też inne dzieła. Nie chcieliśmy nikogo urazić i uwzględniamy tę kwestię – tłumaczył swoją decyzje rzecznik prasowy Utrecht Marketing Ronald Besemetoraz. 

Stwierdził, że jako promocja wystawy wywieszone zostaną reprodukcje dzieł przedstawiających muzyków. 

 

Źródło: adoptkhol.blogspot.com, ad.nl, centraalmuseum.nl, georgeknightlang.wordpress.com

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze