Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

French Open 2020: polscy tenisiści poznali przeciwników

ASy 20:01 24 września 2020
Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie zmierzy się z Amerykaninem Tennysem SandgrenemHubert Hurkacz/Twitter
Czeska tenisistka Marketa Vondrousova będzie rywalką Igi Świątek w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open. Z kolei Magda Linette rozpocznie turniej od meczu z Kanadyjką Leylah Fernandez.

W rywalizacji mężczyzn nasz reprezentant Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie zmierzy się z Amerykaninem Tennysem Sandgrenem, a Kamil Majchrzak z zagra z rosyjskim tenisistą Karenem Chaczanowem.

Świątek, która przed rokiem dotarła do czwartej rundy w rywalizacji czeka niełatwe zadanie. Rywalką Polki będzie ubiegłoroczna finalistka Marketa Vondrousova. Obie tenisistki zaliczają się do grona najzdolniejszych spośród młodego pokolenia. 21-letnia Vondrousova w rankingu WTA zajmuje 19. miejsce, a o dwa lata młodsza Świątek jest sklasyfikowana na 53. pozycji.

Czeszka będzie faworytką starcia w pierwszej rundzie. Obie zawodniczki po raz pierwszy spotkają się w seniorskiej rywalizacji.

23-letni Hubert Hurkacz w rankingu ATP jest wyżej notowany od Sandgrena - zajmuje 31. miejsce. Jego przeciwnik jest 48. Amerykanin w tym roku potrafił jednak awansować do ćwierćfinału Australian Open.

Obaj zmierzą się po raz drugi. Dotychczasową konfrontację wygrał Hurkacz. Polak przed dwoma laty zwyciężył w pierwszej rundzie French Open.

Ciężka przeprawa czeka Majchrzaka. 99. tenisista rankingu ATP nie będzie faworytem starcia z Chaczanowem. Rosjanin jest notowany dużo wyżej, bo na 16. miejscu. Obaj zawodnicy zagrają ze sobą po raz pierwszy.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze