Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ewakuacja w Tarnowie. Antyterroryści neutralizowali kwas pikrynowy

RO 14:35 5 sierpnia 2020
Radiowóz policyjny, zdjęcie ilustracyjnePixabay
Starsza kobieta przyniosła na komisariat trzy słoiki z tajemniczą zawartością. Okazało się, że w środku jest kwas pikrynowy, czyli substancja wybuchowa o mocy większej niż trotyl. Nie obyło się bez ewakuacji i przyjazdu na miejsce policyjnych pirotechników z Krakowa. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie.

Porządkująca rzeczy po zmarłym ojcu 70-latka natknęła się w starej, nieużywanej od dawna szafie na tajemnicze słoiki, wypełnione nieznanymi płynami. Nie wiedząc za bardzo co z nimi począć udała się do pobliskiej apteki prosząc o pomoc w ustaleniu ich zawartości. Jednak stamtąd skierowana została na policję. Poinstruowana seniorka skierowała swoje kroki do pobliskiego komisariatu.

Mundurowi z komisariatu przy ul. Narutowicza 6 słusznie podejrzewając, że mogą mieć do czynienia z bardzo groźnymi substancjami, poprosili o przyjazd zaprzyjaźnionych pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Krakowa. Spece od zadań specjalnych pojawili się na miejscu i dzięki badaniom ustalili, że ciecz z jednego ze słoików to nic innego jak silnie wybuchowy kwas pikrynowy. Jako że silniejszy w działaniu od trotylu kwas stanowił poważne zagrożenie, na czas trwania czynności zdecydowano o ewakuacji obecnych w ten wieczór w komisariacie kilkunastu policjantów i kilku cywilów.
Zabezpieczone substancje zostały przetransportowane w bezpieczne miejsce poza teren miasta i zniszczone.

Źródło: kt24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze