Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Europosłowie chcą nowych sankcji na Rosję. Z powodu uwięzienia Nawalnego

DW 19:10 19 stycznia 2021
Parlament Europejskipexels.com
Posłowie Parlamentu Europejskiego zdecydowanie potępiają aresztowanie Aleksieja Nawalnego i wzywają UE do rozszerzenia sankcji przeciwko rosyjskim urzędnikom, aby objąć nimi osoby stojące za jego uwięzieniem.

W trakcie debaty z szefem polityki zagranicznej UE Josepem Borrellem posłowie wezwali władze rosyjskie do natychmiastowego uwolnienia Aleksieja Nawalnego.

Podkreślili, że jego aresztowanie i sposób, w jaki do niego doszło, jest wyraźnie sprzeczne z prawem międzynarodowym i rosyjską konstytucją.

Posłowie domagają się również rozszerzenia sankcji UE stosowanych obecnie wobec urzędników rosyjskich odpowiedzialnych za otrucie Nawalnego, tak aby objęły one również osoby zaangażowane w jego uwięzienie. Dla wszystkich tych celów UE nie może się wahać przed zastosowaniem nowego unijnego globalnego systemu sankcji w zakresie praw człowieka, podkreślili posłowie.

eru_670.

Kilku posłów wezwało UE, a w szczególności niektóre rządy krajowe i regionalne, do ostatecznego zakończenia pozostałych prac nad gazociągiem Nord Stream 2, jako sposobu na nałożenie odpowiednich sankcji gospodarczych na rząd rosyjski.

Inni europosłowie stwierdzili, że prezydent Rosji Władimir Putin robi wszystko, aby aresztować krytyków reżimu.

Pod apelem podpisali się Josep Borrell Fontelles, David Mcallister, Isabel Santos, Urmas Paet, Marco Zanni, Sergey Lagodinsky, Witold Waszczykowski, Idoia Ruiz, Fabio Castaldo. 

Źródło: europarl.europa.eu

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze