Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Erdogan w Polsce. W planach spotkanie z premier Szydło i prezydentem Dudą

EP 9:50 17 października 2017
flickr/Presidencia de la República Mexicana/CC BY 2.0
Najważniejsze tematy wtorkowej wizyty Recepa Tayyipa Erdogana w Warszawie to bezpieczeństwo, stosunki polsko-tureckie oraz relacje Ankary z Unią Europejską.

Samolot z tureckim przywódcą na pokładzie wyląduje na warszawskim Okęciu ok. godz. 10:30. Pół godziny później nastąpi oficjalne powitanie przez prezydenta Andrzeja Dudę w Pałacu Namiestnikowskim i rozmowa w cztery oczy z udziałem obydwu polityków, którzy o 13:20 wystąpią razem na konferencji prasowej, a następnie wezmą udział w Polsko-Tureckim Forum Gospodarczym.

W planach są także: spotkanie z premier Beatą Szydło, marszałkami Sejmu i Senatu, złożenie wieńca na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz uroczysty obiad, który na rzecz tureckiego gościa wyda prezydent Duda.
 
Podczas wizyty tureckiego prezydenta w Polsce planowane jest podpisanie porozumień dwustronnych dotyczących m.in. zabezpieczenia społecznego, współpracy naukowej i kulturalnej, archiwów dyplomatycznych.

Współpraca w ramach NATO oraz relacje Ankary z UE pojawią się natomiast wśród tematów rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem, który we wtorek złoży wizytę w Polsce. - To będzie szczera, otwarta rozmowa, bez tematów tabu - zapowiada szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

– Turcja jest także bardzo ważnym krajem na Bliskich Wschodzie, a wszystko to, co dzieje się w tym regionie, konflikty, które tam mają miejsce, są dla pokoju światowego kluczowe - dodał minister Szczerski. Zwrócił uwagę, na rolę Polski, która od przyszłego roku obejmie niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. - Jest niezwykle ważne, żeby poznać turecką optykę na sytuację w regionie - dodał szef gabinetu prezydenta.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl, prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze