Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dziś rusza możliwość składania wniosków o 500 plus dla osób niepełnosprawnych

am 13:59 2 września 2019
Twitter/@MRPiPS_GOV_PL
– Od dzisiaj można już składać wnioski o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji – powiedziała w Zabrzu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

Minister brała udział w konferencji dot. przygotowań Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do realizacji tzw. dodatku 500 plus dla osób niepełnosprawnych.

„Jesteśmy zaledwie miesiąc przed wejściem w życie ustawy dotyczącej świadczenia. Uprawnionych do niego w skali całego kraju będzie ok. 850 tys. osób. Skierowany do nich transfer finansowy to ok. 4,5 mld zł” – wskazała. 

„To ważna ustawa, wprowadzająca nieznane do tej pory świadczenie, skierowane do osób najbardziej zapomnianych, najbardziej potrzebujących. (…) Przez całe lata nie widzieliśmy tego problemu; cieszę się bardzo, że (…) będziemy tę rewolucyjną zmianę wprowadzać” – dodała szefowa resortu.

„Czuwamy nad dzisiejszym uruchomieniem wniosków na stronach internetowych (…). Bezpiecznie przeprowadzimy tę ważną z punktu widzenia społecznego reformę” – mówiła dalej.

 

Źródło: Ministerstwo Rodziny, Twitter/@MRPiPS_GOV_PL

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze