Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dr Żukowski ocenił expose premiera: Zarzut braku konkretów ze strony opozycji jest nietrafny

AS 20:30 19 listopada 2019
Telewizja Republika
– Ten zarzut braku konkretów ze strony opozycji jest nietrafny. Warto przeczytać wszystkie dotychczasowe expose. Jak na takie przemówienie tych konkretów było bardzo dużo - oceniał expose premiera Mateusza Morawieckiego dr Tomasz Żukowski z Uniwersytetu Warszawskiego w programie Telewizji Republika "Dziennikarski poker" w rozmowie z Karolem Plewą.

– Expose było lepsze niż można się było spodziewać. Miało bardzo dobre proporcje - ocenił dr Tomasz Żukowski.

 – Było bardzo dobrze napisane, było widać wyraźnie, że ten przekaz był na trzech różnych poziomach. Na poziomie ekspercko-programowym, na poziomie dla zainteresowanych polityką, tych którzy się chcą dowiedzieć na ile to jest zgodne z ich przekonanami, jak i konkretu, dla tych którzy się polityką nie interesują - mówił politolog.

 – Ten zarzut braku konkretów ze strony opozycji jest nietrafny. Warto przeczytać wszystkie dotychczasowe expose. Jak na takie przemówienie tych konkretów było bardzo dużo - ocenił.

– Oczywiście można tego dać więcej,  taka jak w najdłuższym expose wygłoszonym w III RP, które wygłosił Donald Tusk, ale to nie było dobre expose, już pomijając, że wiele tych obietnic nie zostało zrealizowanych - powiedział gość Telewizji Republika.

 – Generalnie rzecz biorąc rozwój to jest coś, co powinno być stałym elementem każdego expose. Ważne, że ta obietnica, jak większość obietnic została dotrzymana. To jest ta nowa jakość w polskiej polityce - mówił dr Żukowski.

 – Jeżeli chodzi o złagodzenie sporu, to pierwsze reakcje nie są specjalnie zachęcające, bo wszystkie formacje opozycyjne dosyć ostro zaatakowały premiera - powiedział. 

– Rola, którą wyznaczyli sobie przedstawiciele opozycji w tym politycznym spektaklu, to twardo podjęli walkę.  (...) Zakładam jednak, że pewne elementy konsensu będą możliwe do osiągnięcia - dodał gość Karola Plewy. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze