Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czy dojdzie do "polexitu"? Zobacz, co sądzą o tym Polacy!

JJ 20:57 1 lutego 2020
Maret Hosemann z Pixabay Zdj. Maret Hosemann, Pixabay, CC0
Większość Polaków uważa, że opuszczenie Unii Europejskiej przez Polskę w ciągu najbliższych 10 lat jest niemożliwe. To wynik najnowszego sondażu SW Research dla rp.pl.

W związku z najważniejszym wydarzeniem mijającego tygodnia w Europie, czyli brexitem, powstał sondaż, w którym zapytano Polaków, czy wierzą w scenariusz, że nasz kraj także w niedalekiej przyszłości opuści Unię.

Na szczęście większość, bo prawie połowa respondentów, nie wierzy w taki scenariusz. Na pytanie sondażowni o ewentualny „polexit” negatywnej odpowiedzi udzieliło 46 proc. badanych.

Co jednak ciekawe, opinie w tej sprawie są mocno podzielone. Duży jest jednak odsetek Polaków, którzy nie mają zdania na temat przyszłości naszego kraju w UE.

31,3 proc. ankietowanych uważa, że do „polexitu” może dojść w ciągu najbliższych dziesięciu lat. 22,7 proc. respondentów nie ma opinii w tej sprawie.

Polski rząd oraz politycy PiS i Zjednoczonej Prawicy niejednokrotnie podkreślają, że nie mają najmniejszego zamiaru wyprowadzać Polski z Unii Europejskiej. Zwłaszcza że w kolejnych sondażach obywatele jednoznacznie wypowiadają się na temat naszej przyszłości we Wspólnocie. Miażdżąca większość Polaków chce pozostania w Unii. Mimo to politycy opozycji kłamią, manipulują i straszą "polexitem" co szczególnie nasiliło się po rozwodzie Wielkiej Brytanii ze Wspólnotą. 

 

 

Źródło: rp.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze