Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czy Budka wierzy w to, co mówi?: "Kaczyński i jego ludzie nie patrzą na życie i zdrowie Polaków"

A.N. 16:52 28 marca 2020
Fot.PAP/Marcin Obara
Jarosław Kaczyński i jego ludzie w sposób haniebny, nie patrząc na zdrowie i życie Polaków, próbują na siłę przeprowadzić swój projekt polityczny i wybory 10 maja – ocenił w sobotę lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka.
Podczas konferencji prasowej w Gliwicach szef PO zadeklarował, że jego ugrupowanie zrobi wszystko, by doprowadzić do przesunięcia terminu wyborów prezydenckich. Lider PO będzie o tym rozmawiać z przedstawicielami innych partii opozycyjnych oraz kandydatami na urząd prezydenta.

"Dzisiaj potrzebny jest stan nadzwyczajny, dzisiaj potrzebny jest stan klęski żywiołowej. Tymczasem Kaczyński, zamiast zajmować się tym, co dotyczy Polaków, zamiast rozwiewać obawy o ich bezpieczeństwo ekonomiczne, próbuje igrać życiem i zdrowiem rodaków, zmuszając do przeprowadzenia wyborów" – mówił Budka, odnosząc się do przyjętych przez Sejm wraz z tzw. tarczą antykryzysową poprawek zmieniających Kodeks wyborczy.

Budka, ocenił że wprowadzając do pakietu rozwiązań dotyczących tzw. tarczy antykryzysowej zmianę w Kodeksie wyborczym, prezes PiS Jarosław Kaczyński "próbował zastawić na opozycję pułapkę", doprowadzając do odrzucenia "tarczy" głosami opozycji - ostatecznie Koalicja Obywatelska zagłosowała za ustawą, choć - zdaniem lidera PO - obrady Sejmu odbywały się z naruszeniem demokratycznych zasad.

"Próbował (prezes PiS - PAP) doprowadzić do tego, by ta ustawa nie została uchwalona, wrzucając w ostatniej chwili zmiany do Kodeksu wyborczego. Chcę jasno powiedzieć: nie damy się złapać na tego typu pułapki polityczne, zawsze będziemy z Polakami, zawsze ci, którzy oczekują pomocy, mogą na nas liczyć. Nie damy się wciągnąć w polityczne gierki Kaczyńskiego, nie damy się nabrać na tego typu sztuczki" - mówił przewodniczący Platformy.

"Dzisiaj naszym celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się epidemii, dzisiaj naszym celem jest walka o bezpieczeństwo zdrowotne i ekonomiczne Polek i Polaków. Nikt odpowiedzialny nie będzie wskazywał terminu wyborów - wybory mogą się odbyć wówczas, kiedy będzie to bezpieczne, kiedy każdy będzie miał świadomość, że bez obawy może iść do lokalu wyborczego i oddać swój głos - bez względu na to, na kogo chce głosować, ma mieć taką szansę" - ocenił szef Platformy Obywatelskiej.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze