Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czechy wypuściły kurdyjskiego przywódcę. Turcja jest wściekła

AS 16:45 27 lutego 2018
wikimedia commons
Czechy mocno naraziły się Turcji. Nasi sąsiedzi z południa wyprowadzili z równowagi tureckie władzę, po tym jak postanowili zwolnić z aresztu kurdyjskiego przywódcę, poszukiwanego przez Turków.

Czesi zwolnili z aresztu poszukiwanego przez Ankarę Saliha Muslima. Obóz prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana jest wściekły za tę decyzję. Salih Muslim to były przywódca partii syryjskich Kurdów PYD - Turcja nigdy nie zaakceptuje tej decyzji. (...) Oczekujemy, że czeskie władze zrekompensują błąd, jakim było uwolnienie kurdyjskiego przywódcy partii PYD - zapowiedział turecki minister sprawiedliwości Abdulhamit Gul.

Turcja oskarża go o destabilizację państwa oraz o zabójstwo.

Według agencji Reutera Czesi zatrzymali Muslima na wniosek Ankary. Mężczyzna został zwolniony z aresztu, zanim Turcja złożyła wniosek o ekstradycję.

Zdaniem Ankary zwolnienie Saliha Muslima było działaniem politycznym. Minister sprawiedliwości zapowiada, że jego kraj nie odpuści tej sprawy i będzie walczył o swoje prawa. Partia, której przewodził Muslim, była najważniejszym ugrupowaniem koalicji sprawującej władzę na terenach Kurdów w północnej Syrii.

Źródło: o2

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze