Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Były szef MSZ o wizytach Tuska i Nowaka na wschodzie: Jak wyprawy Alibaby po skarby

JJ 17:14 25 lipca 2020
Europoseł i były szef MSZ Witold Waszczykowski w Telewizji RepublikaTV Republika
Były szef polskiej dyplomacji, obecnie europoseł Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski skomentował w rozmowie z Polskim Radiem 24 sprawę zatrzymania Sławomira Nowaka, byłego ministra transportu w rządzie Donalda Tuska.

Jak zwrócił uwagę Waszczykowski, sprawa jest rozwojowa, toteż niewykluczone, że Nowak może usłyszeć jeszcze kolejne zarzuty.

– Jeśli przekopać działalność Sławomira Nowaka w Polsce, znalazłoby się wiele znaków zapytania. Pamiętamy chociażby poszukiwanie katarskiego inwestora dla naszych stoczni- wskazał polityk Prawa i Sprawiedliwości.

W ten sposób Witold Waszczykowski nawiązał do sytuacji, która miała miejsce w 2009 r., kiedy to rząd Donalda Tuska szukał zagranicznego podmiotu, który miałby przejąć stocznie w Gdyni i Szczecinie. Ówczesny premier przekonywał, że rząd pozyskał inwestora z Kataru i zakłady da się uratować. Stoczniowcy poczuli się oszukani, ponieważ pieniądze za polskie stocznie ostatecznie nie wpłynęły. Sławomir Nowak był wówczas szefem gabinetu politycznego premiera Tuska.

– Od ambasadorów obsługujących wizyty Donalda Tuska i Sławomira Nowaka na wschodzie wiem, że wyglądało to tak jak wyprawa Alibaby po skarby- stwierdził były szef polskiego MSZ.

 

 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze