Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Brytyjskie media alarmują: Islamski bank na Wyspach finansuje fundamentalizm

PR 13:13 5 sierpnia 2019
pixabay
Islamski bank na Wyspach finansuje fundamentalizm - pisze dziennik "The Times". Chodzi o działający tu od 2004 roku bank Al-Ryan, kontrolowany przez władze Kataru.

Al-Ryan - najstarszy bank islamski na Wyspach, ma kilkanaście oddziałów od Birmingham po okolice Harrodsa w sercu Londynu.

Oddziały obsługują łącznie ok. 85 tysęcy klientów.

Bank działa zgodnie z prawem brytyjskim i z finansowymi regulacjami muzułmańskiego prawa szariatu.

"The Times" wskazał, że Al-Ryan finansuje na przykład Islamic Forum Trust - skrzydło organizacji, która jak sama informuje, chce stworzyć w Europie islamski porządek "wywracając podstawy społeczeństwa".

 

Inny przykład to Peace TV, kanał satelitarny zakazany na Wyspach po tym, jak jego właściciel, kaznodzieja z Indii podejrzany o szerzenie nienawiści, zaapelował, by każdy muzułmanin stał się terrorystą. Brytyjski regulator rynku medialnego orzekł wcześniej, że stacja ta podsyca też nienawiść do ludzi o orientacji homoseksualnej.

W sumie na liście jest 15 organizacji finansowanych przez bank Al-Ryan. Jedna została uznana za terrorystyczną w Arabii Saudyjskiej, inna w Stanach Zjednoczonych. "The Times" zastrzega jednak, że działalność żadnej nie jest zakazana na Wyspach, a bank nie łamie prawa. Dziennik twierdzi jednak, że organizacje łączy jedno: ich cele zbieżne są z celami Bractwa Muzułmańskiego.

- Kraj, z którym Brytania utrzymuje przyjacielskie stosunki, pozwala islamistycznym organizacjom promować wrogą, antyzachodnią ideologię" - czytamy w dzienniku.

Al-Ryan odpowiada, że choć nie może udzielać komentarzy w sprawie konkretnych klientów, to nie łamie brytyjskiego prawa. Bank zdecydowanie podkreśla, że nie "wspiera organizacji czy wydarzeń promujących ekstremistyczne ideologie".

Czytaj także:

Szef gangu próbował uciec z więzienia przebierając się... za swoją córkę

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze