Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Błaszczak: ORP Ślązak jest dowodem, że polskie stocznie mogą budować okręty

AS 15:12 28 listopada 2019
mon.gov.pl
- ORP Ślązak jest dowodem, że polskie stocznie mogą budować okręty - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak podczas obchodów 101. rocznicy odtworzenia polskiej Marynarki Wojennej. Zapowiedział też, że wkrótce do służby zostaną włączone kolejne jednostki.

Na patrolowcu ORP "Ślązak" podniesiono banderę i proporzec Marynarki Wojennej RP. To najnowszym polski okręt wojenny, wcielonym dziś w skład polskiej Marynarki Wojennej. Banderę i proporzec przekazał minister obrony narodowej, któremu towarzyszył inspektor Marynarki Wojennej wiceadmirał Jarosław Ziemiański. Dowódcą ORP Ślązak jest kmdr ppor. Sebastian Kała.

- W kwietniu tego roku w Świdniku (...) podpisałem kontrakt na dostarczenie do Marynarki Wojennej śmigłowców przeznaczonych do zwalczania okrętów podwodnych - przypomniał Błaszczak.

- Mówię nie przypadkiem o Świdniku dlatego, że my bardzo racjonalnie podchodzimy do tego, aby to wszystko, co możliwe jest do zbudowania przez polski przemysł zbrojeniowy było budowane właśnie przez polski przemysł zbrojeniowy. ORP Ślązak też jest dowodem tego, że polskie stocznie mogą budować okręty. Ten proces będzie przebiegał. Zapewniam państwa - zadeklarował minister.

- Ważne jest, aby Marynarka Wojenna się rozwijała. Dziękuję dziś polskim marynarzom za codzienną służbę i jestem wdzięczny za to, że pilnujecie bezpieczeństwa - powiedział szef MON w Gdyni. 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze