Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Błaszczak o skażeniu wody w Wiśle: Wojsko Polskie jest gotowe do niesienia pomocy

M.N. 21:11 29 sierpnia 2019
Print Screen filmiku za RMF FM
Szef MON Mariusz Błaszczak zapowiedział w czwartek, że Wojsko Polskie jest gotowe nieść pomoc przy usuwaniu skutków skażenia wody w Wiśle po awarii oczyszczalni ścieków "Czajka". Zaznaczył, że zaangażowane mogą zostać m.in wojska inżynieryjne i chemiczne .

Błaszczak na wieczornej konferencji po posiedzeniu sztabu kryzysowego w Warszawie zapowiedział, że Wojsko Polskie jest gotowe do niesienia pomocy i usuwania skutków skażenia wody w Wiśle, do którego doszło po awarii warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka". 

Zapowiedział, że wojska inżynieryjne są gotowe do budowy alternatywnego rurociągu odprowadzającego ścieki. Dodał, że żołnierze są także gotowi do tego, by dostarczyć cysterny z wodą pitną dla mieszkańców Płocka. 

"Wiemy, że została wykupiona w sklepach woda, dlatego jesteśmy gotowi do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Płocka, gdzie część wody pitnej pozyskiwana jest z Wisły" - mówił szef MON.

 

Zapowiedział też, że wsparcia mogą udzielić również wojska chemiczne. Te, mogłyby wesprzeć służby, które odpowiadają za monitorowanie i badanie stanu skażenia Wisły.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER (STANKOWSKI) - JACEK OZDOBA (PIS) - SCHETYNA DOPROWADZIŁ JACHIRĘ DO SEJMU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze