Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Andrzej Duda powołał nowych członków rządu

AN 15:54 26 sierpnia 2020
PAP/Radek Pietruszka
Prezydent Andrzej Duda powołał w środę nowych ministrów - zdrowia oraz spraw zagranicznych.

Prezydent RP postanowieniem z dnia 26 sierpnia 2020 r. powołał:  

Adama Niedzielskiego w skład Rady Ministrów, na urząd Ministra Zdrowia,

Zbigniewa Raua w skład Rady Ministrów, na urząd Ministra Spraw Zagranicznych

Przypomnijmy, że w miniony wtorek rezygnację z funkcji ministra zdrowia złożył Łukasz Szumowski. Z kolei w czwartek Jacek Czaputowicz zrezygnował z pełnionej funkcji szefa resortu dyplomacji. 

od 2019 r. jest prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia, wcześniej pełnił funkcję zastępcy prezesa NFZ ds. operacyjnych. Od 2016 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Finansów. W latach 2017-2018 był członkiem rady nadzorczej spółki celowej Aplikacje Krytyczne. Ponadto od stycznia do lipca 2018 r. był powołanym na wniosek Ministra Finansów członkiem Rady Narodowego Funduszu Zdrowia.

Niedzielski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na dwóch kierunkach: ekonomia oraz metody ilościowe i systemy informacyjne. W 2003 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych, nadany przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.

Zbigniew Rau w latach 2015-2019 sprawował funkcję wojewody łódzkiego. W ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskał mandat posła i został powołany na szefa sejmowej komisji spraw zagranicznych. Był również senatorem VI kadencji.

Jest prawnikiem, nauczycielem akademickim. Rau od 2006 r. jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Łódzkiego, pracuje na UŁ jako kierownik Katedry Doktryn Polityczno-Prawnych oraz Centrum Myśli Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a.

Źródło: prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze