Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

6-letni Filipek wyleciał na operację do Bostonu. Rządowy samolot wylądował już w USA!

M.N. 20:59 3 października 2019
@MON_GOV_PL
Sześcioletni Filip, który ma skomplikowaną wrodzoną wadę serca, wylądował w USA. W Bostonie przejdzie operację. Wszystko dzięki pomocy Ministerstwa Obrony Narodowej, które zapewniło dziecku transport. „Wielkie podziękowania dla wojskowych pilotów i lekarzy” – napisał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

Resort obrony poinformował w czwartek na Twitterze, że Wojsko Polskie zapewniło choremu chłopcu transport lotniczy na operację do USA. 6-letni Filipek poleciał do Bostonu rządową maszyną Gulfstream G550.

„6-letni Filip bezpiecznie wylądował w Bostonie! „Wielkie podziękowania dla wojskowych pilotów i lekarzy z Zespołu Ewakuacji Medycznej, którzy dbali o zdrowie chłopca podczas lotu. Filip, wszyscy trzymamy za Ciebie kciuki!” – napisał o godz. 19 na Twitterze szef MON.

Udostępniony przez MON samolot sił powietrznych zapewnił bezpieczny transport chłopcu, który nie może podróżować na pokładach samolotów rejsowych. W samolocie rządowym, w trakcie lotu chłopiec był pod stałą kontrolą wojskowych lekarzy.

Operacja w Bostonie zaplanowana jest na 10 października.

Źródło: MON, tvp.info, Twitter

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze