Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

40 rocznica powstania "Solidarności": Uhonorowano działaczy opozycji antykomunistycznej

D.Z. 13:15 28 sierpnia 2020
Uroczystość wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności zasłużonym działaczom opozycji antykomunistycznej z lat 1956–1989. Twitter, UdSKiOR (@Kombatanci)
Dziś w południe na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawskie rozpoczęła się uroczystość wręczenie Krzyży Wolności i Solidarności zasłużonym działaczom opozycji antykomunistycznej z lat 1956–1989.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek.

Premier Mateusz Morawiecki skierował list do uczestników uroczystości wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności zasłużonym działaczom opozycji antykomunistycznej, który odczytał minister Dariusz Piontkowski

Po uroczystym wręczeniu odznaczeń zaprezentowana została kompletna wersja wystawy plenerowej „Biało-czerwony szlak: TU rodziła się Solidarność”, przygotowana z okazji 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Ekspozycja składa się z modułów ogólnopolskich, regionalnych oraz kilkudziesięciu lokalnych, wcześniej prezentowanych przez oddziały IPN w 50 miastach Polski.

Źródło: Twitter, ipn.gov.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze