Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

125 osób personelu medycznego szpitala w Brzesku przebywa na kwarantannie

AS 15:15 1 kwietnia 2020
pixabay
125 osób personelu medycznego szpitala w Brzesku przebywa na kwarantannie, w związku z potwierdzeniem zakażeń koronawirusem, do których doszło w placówce. Zamykane są kolejne oddziały, m.in. porodówka.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u pacjentów oraz personelu medycznego szpitala w Brzesku (woj. małopolskie). W związku z tym, jak poinformowała placówka we wtorkowym komunikacie, kwarantanną objęci zostali m.in. wszyscy lekarze anestezjolodzy i pielęgniarki anestezjologiczne. Skutkiem tych działań jest wstrzymanie przyjęć do szpitala tych pacjentów, którzy mieli zaplanowane zabiegi operacyjne.

 

Wstrzymane są także przyjęcia kobiet, które miały mieć wykonane zabiegi ginekologiczne, a także miały zaplanowane porody - na okres od 7 do 14 dni zawieszona zostaje działalność Oddziału Ginekologiczno – Położniczego z Pododdziałem Noworodkowym.

 

Jednocześnie zaznaczono, że wszystkie pacjentki z powiatu brzeskiego, wymagające hospitalizacji w oddziale ginekologiczno-położniczym, będą przyjmowane na oddział Ginekologiczno – Położniczy w Bochni i do Centrum Zdrowia Tuchów; z kolei wyniki badań odbiorą w rejestracji Poradni Ginekologiczno-Położniczej w Brzesku.

 

Wcześniej brzeski szpital poinformował już o zawieszeniu funkcjonowania Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz bloku operacyjnego, a także Oddziału Chirurgii Ogólnej.

 

Podkreślono, że pacjenci zgłaszający się na SOR, wymagający zabiegu operacyjnego lub hospitalizacji na tych oddziałach, będą kierowani do pobliskich szpitali. Zawieszono również działanie Oddziału Rehabilitacji Ogólnej z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej.

 

Nie funkcjonuje także Oddział Wewnętrzny Szpitala Powiatowego w Limanowej (woj. małopolskie), w którym w nocy z poniedziałku na wtorek zmarła 86 - letnia kobieta, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. Placówka zapowiedziała, że pacjenci i personel zostali poddani kwarantannie - dwie osoby, u których stwierdzono zakażenie, będą dochodziły do zdrowia w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze