Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zmiany w Legii - Magiera już nie jest trenerem, Żewłakow zwolniony

EmaPob 11:30 13 września 2017
Legia.com
Jak poinformowała oficjalna strona klubu trener Jacek Magiera oraz dyrektor sportowy Michał Żewłakow zostali zwolnieni. - Musieliśmy podjąć trudne, ale przemyślane decyzje - komentuje prezes "Wojskowych" Dariusz Mioduski.

W tym sezonie Legia prezentuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Nie zakwalifikowała się do fazy grupowej europejskich pucharów, w LOTTO Ekstraklasie zajmuje dopiero piąte miejsce.

W środku tygodnia - kilka dni po porażce ze Śląskiem Wrocław - Magiera zostaje zwolniony. Z pracą pożegnał się też dotychczasowy dyrektor sportowy klubu Michał Żewłakow, którego obwiniano za fatalną politykę transferową Legii w ostatnich miesiącach. Ponadto w sztabie "Wojskowych" dłużej pracować nie będą już asystent szkoleniowca Tomasz Łuczywek oraz trener przygotowania fizycznego Sebastian Krzepota.

– Spotkałem się z Jackiem dziś rano i podziękowałem mu za wszystko co zrobił dla Legii, nie tylko jako pierwszy trener, ale przez te wszystkie lata, które spędził w Klubie. To była dla mnie osobiście bardzo ciężka rozmowa, bo darzę Jacka olbrzymim szacunkiem i sympatią. On jest i pozostanie częścią Klubu. Mam nadzieję, że kiedyś tu jeszcze wróci. Nigdy nie zapomnimy mu pięknych chwil, które przeżyliśmy w Lidze Mistrzów oraz Mistrzostwa Polski. Dzisiaj w Klubie konieczne są jednak głębsze zmiany w obszarze sportowym, które mają nam pomóc osiągnąć cel na ten rok, jakim jest obrona Mistrzostwa Polski, ale przede wszystkim zbudować w Klubie długofalową jakość, która będzie fundamentem trwałego rozwoju i sukcesów sportowych na miarę naszych ambicji i oczekiwań. Dlatego musieliśmy podjąć trudne, ale przemyślane decyzje - powiedział Mioduski cytowany przez stronę Legia.com

– Wszystkim bardzo dziękuję za pracę dla Legii i współtworzenie jej sukcesów. Szczególnie Michał (Żewłakow - przy. red.) był jednym z filarów Klubu w ostatnich latach, najpierw jako zawodnik, potem dyrektor skautingu i wreszcie dyrektor sportowy. Cenię jego wiedzę i umiejętności, a przy tym bardzo go lubię, jako człowieka. Wierzę, że będzie dalej rozwijał swoją karierę i na zawsze pozostanie przyjacielem Legii, która wiele mu zawdzięcza - dodał prezes Legii.

Nazwisko nowego trenera Legii Warszawa ma zostać podane jeszcze dziś.

Źródło: se.plWczytuję ocenę...
OTWARTYM TEKSTEM (ODC.124/2) - DR KOPIEC O "KSZTAŁTOWANIU WOLNEGO CZŁOWIEKA" I ...

Wczytuję komentarze...
Najnowsze