Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zacieśniamy współpracę ze Stanami. Wojsko, energetyka i gospodarka tematami rozmów min. Czaputowicza w USA

7:32 27 lipca 2018
msz.gov.pl
Współpraca militarna z USA, bezpieczeństwo w regionie oraz sytuacja polityczna na świecie – to główne tematy środowych rozmów szefa polskiej dyplomacji prof. Jacka Czaputowicza z kongresmenami w Waszyngtonie. Ich kontynuacją było wczorajsze spotkanie polskiego ministra z doradcą prezydenta USA ds. bezpieczeństwa Johnem Boltonem.

 

W środę, podczas pierwszego dnia wizyty w USA, prof. Czaputowicz spotkał się w Waszyngtonie z kongresmenem Adamem Smithem, członkiem komisji ds. uzbrojenia, oraz senatorem Ronem Johnsonem, przewodniczącym podkomisji ds. Europy i współpracy w zakresie bezpieczeństwa regionalnego. Oprócz kwestii związanych z funkcjonowaniem NATO podczas rozmowy skupiono się także na dwustronnych projektach obronnych, łączących Polskę i USA.

– Chcemy, aby obecność wojskowa Stanów Zjednoczonych była kontynuowana na terenie Polski, żeby była ona większa i stała. Jesteśmy gotowi do współpracy z Amerykanami w tym zakresie – powiedział po rozmowach szef polskiej dyplomacji.

Warto przypomnieć, że nasz kraj zabiega o większe dostawy uzbrojenia z USA, ale również o możliwość przyjęcia roli gospodarza dla stałej bazy sił US Army w Europie.

 

 

Czytaj więcej w dzisiejszej „Gazecie Polskiej Codziennie”.

 

 

 

 

 

 

Źródło: Konrad Wysocki / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


ZAMACH NA CHRZEŚCIJAN W SRI LANCE TO NAJWIĘKSZA ZBRODNIA - CZARNECKI, ŻÓŁTANIECKI, KANIA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze