Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ten film podbija serca! Odpowiedzieli na poruszające pytanie niepełnosprawnej dziewczyny!

sm 14:22 18 marca 2019
#ProjektPełnymiGarściami to pomysł Barbary Turek, dziewczyny, która choć przykuta do wózka, ruszyła w wielki świat, by walczyć o swoje szczęście. I udaje się jej! Tym razem z mikrofonem powędrowała do centrum wielkiego miasta, by zapytać ludzi o szczęście! Zobaczcie, co odpowiadały jej przypadkowo napotkane osoby.

W sieci ukazał się poruszający film, zrealizowany w Krakowie. Jego twórczyni to Barbara Turek – dziewczyna, która od dziecka porusza się wózku. Albo, jak sama mówi, siedzi „na tronie”.

 

Film został zrealizowany w ramach autorskiego pomysłu Basi #ProjektPełnymiGarściami.

 

Zobacz film #ProjektPełnymiGarściami

https://www.youtube.com/watch?v=fN0JwdJAGtE

 

- To było absolutnie szalone. Nie wierzyłam, że to się uda! Wyszliśmy na miasto z kamerą, żeby zadać ludziom pytanie o szczęście. Całkowity spontan. Myślałam: to nie może się udać. Ale udało się! Zaczepialiśmy ludzi a oni chcieli z nami rozmawiać! – mówi Basia Turek.

 

Basia realizuje projekt, który ma przekonać ludzi do tego, że warto cieszyć się tym, co mamy. Zabiegani, przygnieceni kolejnym dniem zapominamy często o bliskich, nie potrafimy cieszyć się najprostszą czynnością: dobrą książką, smaczną kawą czy wieczorem spędzonym z żoną i dziećmi. #ProjektPełnymiGarściami ma zachęcić do czerpania z każdej chwili pełnymi garściami.

 

Zobacz, co o projekcie mówi autorka:

https://www.youtube.com/watch?v=zuCXQukW8bE

 

Autorka projektu doskonale wie, o czym mówi. Przez cała lata była wyciszona i zamknięta w sobie. Pogrążona w kompleksach. Wszystko w jej życiu zmieniła dopiero odważna decyzja: wyprowadziła się z domu i zdała się całkowicie na dobro oraz wsparcie innych osób. Teraz sama wynajmuje mieszkanie. I czerpie z życia pełnymi garściami. Przez cały dzień towarzyszą jej przyjaciele, którzy – jak sama mówi - muszą ją wstać, wsiąść do autobusu czy pójść ją na piwo.

 

- Fenomenem całej tej sytuacji jest, że przez tyle lat ta pomoc nigdy nie działa się̨ za pieniądze. To dziwne, ale ludzie z jakiegoś́ powodu naprawdę̨ przychodzą̨. Są̨ tacy, którzy towarzyszą mi od początku. Dlaczego są przy mnie od ośmiu lat? Nie znajduję słów – mówi Basia.

 

W ramach akcji #ProjektPełnymiGarściami Basia Turek wydała też książkę pod tytułem „Pełnymi garściami”. Opisuje w niej swoje życie, kolejne bariery, jakie musiała pokonywać, w tym dyskryminację, z jaką spotykała się w szkole. Mówi również o swojej odważnej drodze do szczęścia i przekonuje, że to wcale nie niepełnosprawność była jej główną barierą. Ta bariera to głęboka blokada psychologiczna, która każdy ma w sobie i może ją pokonać!

 

Każdy może wziąć udział w #ProjektPełnymiGarściami. Basia zachęca, by kolejni ludzie przesyłali jej swoje odpowiedzi na pytanie: „czy jesteś w tej konkretnej chwili szczęśliwy i dlaczego?”. Można kręcić filmy lub po prostu napisać swoją historię i wysłać na adres: basiaanna@gmail.com.

 

Partnerem akcji jest Wydawnictwo Esprit, wydawca książki Barbary Turek „Pełnymi garściami”.

 

Chcesz wiedzieć więcej o projekcie? Zobacz TUTAJ

 


Źródło: Esprit

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER (KANIA) - TARGALSKI - JAK OPOZYCJA BOI SIĘ FILMU "SOLID GOLD"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze