Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Strategia premier May ws. Brexitu atakowana w brytyjskim parlamencie. "To ja respektuję wolę narodu!"

am 19:28 18 lipca 2018
twitter.com
Szefowa rządu Wielkiej Brytanii musiała poradzić z sobie nie tylko z krytyką opozycji, ale też zarzutami eurosceptycznego skrzydła jej macierzystego ugrupowania. - Czy Pani Premier może poinformować nas kiedy zdecydowano, że Brexit oznacza pozostanie w Unii? - pytała Andrea Jenkyns z Partii Konserwatywnej.

Jeremy Corbin z Partii Pracy wypominał rządowi brak strategii i wewnętrzne podziały. Opozycja zarzucała też rządowi, że pod wpływem zwolenników tak zwanego "twardego Brexitu" w ostatniej chwili rozwodnił plan wyjścia z Unii Europejskiej sprawiając, że jest on nierealny.

 

Premier Wielkiej Brytanii kontrowała zarzuty Corbina mówiąc, że to ona, a nie lider opozycji, "respektuje wolę narodu wyrażoną w referendum w sprawie wyjścia z UE".

 

Broniła też swojej strategii podkreślając, że u podstaw rozpoczętych negocjacji leży między innymi tak zwana "Biała Księga Brexitu", w której zawarty jest plan działań i warunki dotyczące opuszczenia Unii Europejskiej przez Zjednoczone Królestwo.

Referendum w sprawie Brexitu odbyło się w czerwcu 2016 roku. Prawie 52% głosujących opowiedziało się za opuszczeniem UE.

Źródło: IAR, polskieradio.pl

Wczytuję ocenę...


STUDIO WYBORCZE - SEMKA, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - PiS WYGRAŁO WYBORY DO PE I MA SZANSĘ WYGRAĆ KOLEJNE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze