Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Śmiertelny wirus atakuje w całym kraju. Tak źle, nie było od 13 lat

PR 11:17 14 stycznia 2018
pixaby
Stany Zjednoczone dotknęła kolejna tragedia. Odporna na szczepionki przeciwko grypie odmiana wirusa H3N2 spowodowała już śmierć co najmniej 20 dzieci. Osoby starsze, także są zagrożone.

Informowaliśmy już, że w 46 stanach USA pojawił się bardzo niebezpieczny wirus grypy odporny na szczepionki. Liczba ofiar już wzrosła.

Media informują, że od 13 lat w całych Stanach Zjednoczonych, nie było wirusa, który tak szybko ogarnął by tak dużą powierzchnię kraju. Zaledwie od 6 stycznia, zarejestrowano ponad 60 tys. chorych na grypę. Ofiar niebezpiecznego wirusa może być znacznie więcej, gdyż informacja o 20 zmarłych dzieciach, opiera się na nie pełnych danych.

Lekarze ostrzegają, że sezon grypowy może potrwać długo, a szczyt zachorowań, przewidywany jest dopiero na wiosnę.

Skuteczność szczepionki przeciw grypie, na odmianę wirusa o nazwie H3N2 szacuje się na zaledwie ok. 30 proc.

Specjaliści od chorób zakaźnych informują o dramatycznie dużym skoku zachorowań w całym kraju. Całe USA mają problem z tym niebezpiecznym wirusem. Częste spotkania z bliskimi przy okazji Świąt Bożego Narodzenia, miały wpływ na wzrost zachorowań.

Obecnie, najgorsza sytuacja obejmuje stan Alabama, gdzie gubernator Kay Ivey ogłosił alarm w związku z zagrożeniem zdrowia publicznego. W niektórych placówkach tego stanu, brakuje nawet leków antywirusowych.

 

 

Źródło: wiadomości.wp, twitter

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - ŚMIERĆ PAWŁA ADAMOWICZA TO OKAZJA DO OKŁADANIA SIĘ DESKAMI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze