Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier Morawiecki spotkał się w Davos z sekretarzem USA ds. energii

PR 13:00 24 stycznia 2018
kprm.gov.pl
Szef polskiego rządu rozmawiał z sekretarzem USA ds. energii Rickiem Perrym podczas trwającego obecnie Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos. Udzielił też kilku wywiadów zagranicznym telewizjom.

Rozmowa premiera Morawieckiego z sekretarzem Perrym dotyczyła współpracy energetycznej Polski i Europy Środkowej ze Stanami Zjednoczonymi.

Mateusz Morawiecki omówił z przedstawicielem administracji Donalda Trumpa polskie oczekiwania wobec rozwoju rynku energii, w tym węgla i gazu, w Unii Europejskiej.

Głównym tematem rozmowy była rola źródeł energii w architekturze bezpieczeństwa Europy oraz długoterminowe działania strategiczne, których celem będzie dywersyfikacja źródeł kluczowych surowców energetycznych. W tym kontekście poruszono również kwestię importu amerykańskiego gazu płynnego LNG do Polski.

Premier Mateusz Morawiecki udzielił także wywiadu dla największej na świecie agencji prasowej - Bloomberg, w którym poruszona została kwestia stosunków Polski z władzami europejskimi. Oświadczył, że na drodze dialogu przedstawiciele polskich władz tłumaczą europejskim partnerom znaczenie reform w Polsce. Premier zaznaczył, że "sytuacja w Polsce po transformacji jest zupełnie odmienna niż w innych państwach Europy, bo po II wojnie światowej zostaliśmy za żelazną kurtyną i musimy zmienić nasz system sądownictwa czy gospodarczy dużo bardziej niż Europa Zachodnia". Premier powiedział także, że konflikt z UE wynika "z nieporozumień i braku dialogu".

 Premier, udzielił także wywiadu brytyjskiej stacji BBC.

 

 

Źródło: kprm.gov.pl, twitter, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


A DLACZEGO? ANTONI MACIEREWICZ ODPOWIADA DZIECIOM. ZOBACZ KONIECZNIE!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze