Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prawie połowa Włochów widzi zagrożenie w imigrantach

J.P 7:17 14 września 2017
FLICKR/ NOBORDER NETWORK/ CC BY 2.0
46 proc. Włochów uważa, że migranci „stanowią zagrożenie dla porządku publicznego i bezpieczeństwa osób” – tak wynika z nowego sondażu. Włoskie media podkreślają, że jest to najwyższy wskaźnik od 10 lat.

Sondaż przeprowadził Instytut Demos na zamówienie Fundacji Unipolis z Bolonii, zajmującej się kwestiami społecznymi i bezpieczeństwa. W analizie wyjaśniono, że najwięcej osób widzących zagrożenie w imigrantach to reprezentanci grupy wiekowej 45-54 lat (49 proc.) i z wykształceniem podstawowym (66 proc.).

Najmniejszy odsetek jest wśród młodzieży w wieku od 18 do 29 lat (38 proc.) i z wyższym wykształceniem (40 proc.). Wśród osób odczuwających zagrożenie ze strony imigrantów dominują wyborcy prawicowej Ligi Północnej (75 proc.) oraz pozostałych ugrupowań prawicy i centroprawicy. W elektoracie centrolewicowej rządzącej Partii Demokratycznej wskaźnik ten wynosi 18 proc.

Odnotowano także, że od października 2007 r. nie było tak wysokiego odsetka osób uważających, że imigranci stanowią zagrożenie dla porządku publicznego

Źródło: Telewizja Republika, tvp.infoWczytuję ocenę...
GRY TAJNYCH SŁUŻB (ODC. 25) - AFERA FOZZ I DLACZEGO BALCEROWICZ NIE SIEDZI W WIĘZIENIU?

Wczytuję komentarze...
Najnowsze