Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemiecka policja zatrzymała 6 osób. "Członkowie ISIS przygotowywali zamach"

ds 14:40 21 listopada 2017
Niemieccy antyterroryści zatrzymali sześć osób podejrzanych o przynależność do tzw. Państwa Islamskiego. Prokuratura zarzuca im przygotowywanie zamachu z użyciem broni i materiałów wybuchowych. Na szczęście przygotowania do zamachu nie zostały ukończone.

– Wszyscy zatrzymani mężczyźni są Syryjczykami w wieku od 20 do 28 lat. Podejrzani mieli przygotowywać zamach na jedną z instytucji publicznych. Śledczy podali, że przygotowania nie zostały ukończone – informuje prokuratura generalna we Frankfurcie.

Jak informuje portal dw.com, czterech mężczyzn przyjechało do Niemiec w 2014 r., a dwóch pozostałych w 2015 r. Wszyscy ubiegali się o azyl. Niemieckie media powołując się na źródła bliskie śledztwu podają, że o mężczyznach mających przygotowywać zamach powiadomili śledczych uchodźcy, którzy rozpoznali w Syryjczykach byłych wojowników ISIS.

Jak informuje Reuters, w akcji w całych Niemczech brało udział około 500 policjantów. Przeszukano osiem mieszkań w Kassel, Essen, Hanowerze i Lipsku. Zarekwirowano laptopy, telefony komórkowe i dokumenty.

Źródło: wp.pl, reuters, dw.com

Wczytuję ocenę...


10/04/2010 FAKTY (ODC.56) - OSTATECZNY DOWÓD NA TO, ŻE BRZOZA NIE MOGŁA ZNISZCZYĆ TUPOLEWA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze