Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Napływ nielegalnych imigrantów wywołuje kryzys humanitarny i zagraża bezpieczeństwu – orędzie Trumpa do Amerykanów

PR 9:14 9 stycznia 2019
twitter.com/realDonaldTrump
Prezydent Donald Trump wygłosił telewizyjne orędzie do swoich rodaków. Skupił się na sytuacji na południowej granicy Stanów Zjednoczonych. Wskazał, że napływ nielegalnych imigrantów wywołuje kryzys humanitarny i zagraża bezpieczeństwu Amerykanów. Prezydent wezwał Demokratów, by zgodzili się na sfinansowanie budowy muru na granicy z Meksykiem. - Przysięgałem, że będę bronić naszego narodu - mówił Trump.

Swoje orędzie prezydent Donald Trump wygłosił z Gabinetu Owalnego. Przywódca USA wskazał na wysokie koszty społeczne słabego zabezpieczenia południowej granicy i nielegalnej imigracji.

- Ameryka dumnie wita miliony legalnych imigrantów, którzy przybywają do naszego kraju i wnoszą wkład do społeczeństwa. Ale wszyscy Amerykanie płaca cenę nielegalnej migracji - mówił amerykański prezydent. 

Trump podkreślił, że przez południową granicę przemycane jest 90 procent kokainy, która dociera na amerykański rynek. Przemycane są także broń oraz dzieci, które następnie są przedmiotem handlu i prześladowań. Stwierdził, że Amerykanie nie są w stanie unieść tego ciężaru. Stąd potrzeba wybudowania muru.

Trump przypomniał też, że amerykańskie służby aresztowały 266 tysięcy osób, które przedostały się nielegalnie przez granicę, a następnie dopuściły się przestępstw w USA. Amerykański przywódca powołał się na kilka przykładów morderstw, dokonanych przez nielegalnych migrantów.

- Mówię, aby każdy wyobraził sobie, że ginie ktoś z jego rodziny - mąż, żona, ojciec lub syn. Naszym obowiązkiem jest chronienie Amerykanów. Przysięgałem, że będę bronił naszego narodu i zamierzam to robić - podkreślił Donald Trump. 

- Niektórzy sugerują, że bariera jest niemoralna. Dlaczego zatem bogaci politycy budują ogrodzenia wokół swoich domów? Budują je nie dlatego, że nienawidzą osób na zewnątrz ale dlatego, że kochają tych, którzy są w środku - argumentował amerykański prezydent.

Wypomniał Demokratom, że w przeszłości popierali budowę muru na granicy z Meksykiem ale zmienili zdanie po jego zwycięstwie wyborczym. Prezydent USA wyjaśnił, że projekt budowy muru został opracowany we współpracy z ekspertami ds. bezpieczeństwa, którzy oszacowali, że konstrukcja będzie kosztować 5,7 mld dolarów. 

 

Źródło: IAR, twitter.com/realDonaldTrump

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.142/2) - LIZINIEWICZ: JAK EKOLODZY I OPOZYCJA GRAJĄ PRZYRODĄ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze