Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gryglas o filmie szkalującym Polskę: To oburzające. Ten spot wymaga reakcji

M.N. 18:58 22 lutego 2018
Telewizja Republika
– Dobrze, że wejdzie w życie nowelizacja ustawy o IPN i będzie nam pozwalała reagować skuteczniej nić dotychczas. Wierzę, że ta ustawa będzie działała prewencyjnie – powiedział dla Telewizji Republika Zbigniew Gryglas – poseł partii Porozumienie.

– Polacy są zadowoleni z tego, że mamy dziś bardzo dobrą sytuację gospodarczą, świetnie przygotowany budżet, że Polska jest liderem wzrostu gospodarczego w Europie. Musimy robić wszystko, aby to tempo utrzymać. Ciągle mamy wiele do nadrobienia, ale już dziś możemy odczuć te sukcesy. To dobra inwestycja w przyszłość – podkreślał Gryglas.

Konflikt Polska-Izrael

– Polska dzisiaj prowadzi podmiotową politykę historyczną i zagraniczną. Tak jak powiedział premier byliśmy krajem wolnym roku 89., ale jednocześnie bezwolnym, który nie miał własnej opinii, który ślepo realizował punkt widzenia z innych stolic europejskich. Dbamy o dobre imię kraju i o nasze interesy.

W internecie ukazał się kłamliwy i oszczerczy filmik, wyprodukowany przez prywatną żydowską Ruderman Family Foundation z Bostonu. Na nagraniu wzywa się rząd USA do zerwania stosunków z Polską i szkaluje się polski naród, m.in. przez powtarzanie, że Holokaust był „polski”.

– To oburzające i wymaga reakcji. Dobrze, że reagują Polacy. Ten spot już został zdjęty. Musimy się przyzwyczaić, że będą się pojawiały takie reakcję. Dobrze, że wejdzie w życie nowelizacja ustawy o IPN i będzie nam pozwalała reagować skuteczniej nić dotychczas. Wierzę, że ta ustawa będzie działała prewencyjnie – mówił poseł Porozumienia.

– Podzielam zdanie pana prezydenta, który szeroko mówił o tej ustawie na konferencji prasowej. Pan prezydent skierował ustawę do TK i dał czas na dyskusję. Trzeba wyjaśniać wszelkie wątpliwości wedle prawdy – dodał.

Problem smogu w Polsce

– Mam nadzieję, że unikniemy kar. Zaniedbania były ogromne w latach poprzednich. Liderzy PO tłumaczą, że przygotowali ustawę, ale nie zdążyli jej wdrożyć. Było na to bardzo dużo czasu. Staramy się to nadrobić. Będą prowadzone kolejne działania. Musimy te działania kontynuować. Dano nam bardzo mało czasu, ponieważ tylko 2 lata – ale musimy to zrobić, aby zadbać o zdrowie Polaków – zaznaczył.

Paweł Adamowicz ogłosił, że będzie kandydował na prezydenta Gdańska. Platforma Obywatelska ogłosiła, że nie poprze jego kandydatury.

– Po tej szumnie ogłoszonej koalicji pozarządowej widać, że nie ma tam żadnej treści i konkretów. Nie widzimy w tym mieście współpracy. Sytuacja skomplikowana, nie widzę szansy na powodzenie koncepcji współpracy PO i Nowoczesnej – ocenił Gryglas.

– Myślę, że PO ma bardzo poważny kryzys. To nade wszystko kryzys programowy. Partia skupia się na negowaniu wszystkiego co proponuje PiS. Platforma nie ma koncepcji i wizji na działania w przyszłości. Trzeba pracować nad programem, nad tym co można zaproponować społeczeństwu, a nie na krytyce zero-jedynkowej. „Odrzucamy wszystko – bez czytania”. 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC. 107/2) - PROF. JAN ŻARYN - OPOZYCJA TOTALNA WYWOŁAŁA WOJNĘ Z ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze